Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump wilde hulp van leider China om herkozen te worden'

'Trump wilde hulp van leider China om herkozen te worden'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou hebben aangestuurd op Chinese hulp om dit jaar herkozen te worden. Hij zei tegen de Chinese leider Xi Jinping dat het hem politiek zou helpen als China meer landbouwproducten koopt van Amerikaanse boeren, bericht The Washington Post. De krant baseert zich op een boek van de voormalige nationale veiligheidsadviseur John Bolton.

Het gesprek tussen Xi en Trump zou hebben plaatsgevonden op een G20-top in 2019. De Chinese leider deed daar zijn beklag over de critici van zijn land in de Verenigde Staten. Trump nam volgens Bolton meteen aan dat Xi doelde op de Democraten en zou goedkeurend hebben beaamd dat die inderdaad erg vijandig zijn.

Trump zou daarna van onderwerp zijn veranderd en begon over de aankomende presidentsverkiezingen. Hij zou hebben gezinspeeld op het feit dat China economisch in staat is om daar invloed op uit te oefenen en Xi ook om hulp hebben gevraagd. Bolton stelt dat hij geen toestemming kreeg om op te schrijven wat de exacte woorden waren van Trump.

Politieke gunsten

Het is niet de eerste keer dat Trump het verwijt krijgt een buitenlandse regering om politieke gunsten te vragen. Hij stuurde eerder in een telefoongesprek met de president van Oekraïne aan op een onderzoek naar zijn Democratische rivaal Joe Biden. Toen dat uitlekte, leidde het een afzettingsprocedure tegen de president.

Het is nog onduidelijk of Bolton zijn boek "The Room Where It Happened: A White House Memoir" kan laten publiceren. Het ministerie van Justitie is naar de rechter gestapt om dat te voorkomen. Het departement zegt dat er geheime informatie in het boek staat, maar de advocaat van de voormalige nationale veiligheidsadviseur spreekt dat tegen.

De bekende conservatief Bolton, die bekendstaat als een havik, verliet vorig jaar het Witte Huis. Hij zegt dat hij zelf opstapte, maar volgens Trump is hij ontslagen. De president merkte eerder op dat het tot de "Zesde Wereldoorlog" had geleid als hij de adviezen van Bolton had gevolgd.

Meer uit Buitenland

Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

3 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

9 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

9 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

10 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

12 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

12 uur geleden