Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump wilde hulp van leider China om herkozen te worden'

'Trump wilde hulp van leider China om herkozen te worden'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou hebben aangestuurd op Chinese hulp om dit jaar herkozen te worden. Hij zei tegen de Chinese leider Xi Jinping dat het hem politiek zou helpen als China meer landbouwproducten koopt van Amerikaanse boeren, bericht The Washington Post. De krant baseert zich op een boek van de voormalige nationale veiligheidsadviseur John Bolton.

Het gesprek tussen Xi en Trump zou hebben plaatsgevonden op een G20-top in 2019. De Chinese leider deed daar zijn beklag over de critici van zijn land in de Verenigde Staten. Trump nam volgens Bolton meteen aan dat Xi doelde op de Democraten en zou goedkeurend hebben beaamd dat die inderdaad erg vijandig zijn.

Trump zou daarna van onderwerp zijn veranderd en begon over de aankomende presidentsverkiezingen. Hij zou hebben gezinspeeld op het feit dat China economisch in staat is om daar invloed op uit te oefenen en Xi ook om hulp hebben gevraagd. Bolton stelt dat hij geen toestemming kreeg om op te schrijven wat de exacte woorden waren van Trump.

Politieke gunsten

Het is niet de eerste keer dat Trump het verwijt krijgt een buitenlandse regering om politieke gunsten te vragen. Hij stuurde eerder in een telefoongesprek met de president van Oekraïne aan op een onderzoek naar zijn Democratische rivaal Joe Biden. Toen dat uitlekte, leidde het een afzettingsprocedure tegen de president.

Het is nog onduidelijk of Bolton zijn boek "The Room Where It Happened: A White House Memoir" kan laten publiceren. Het ministerie van Justitie is naar de rechter gestapt om dat te voorkomen. Het departement zegt dat er geheime informatie in het boek staat, maar de advocaat van de voormalige nationale veiligheidsadviseur spreekt dat tegen.

De bekende conservatief Bolton, die bekendstaat als een havik, verliet vorig jaar het Witte Huis. Hij zegt dat hij zelf opstapte, maar volgens Trump is hij ontslagen. De president merkte eerder op dat het tot de "Zesde Wereldoorlog" had geleid als hij de adviezen van Bolton had gevolgd.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

4 minuten geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

12 minuten geleden
Bericht op X-account Vance over Armeense genocide verwijderd

JEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.

28 minuten geleden
Keniaanse minister naar Rusland om inzet Kenianen aan front

NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.

1 uur geleden
Noorwegen komt met onafhankelijk onderzoek naar Epstein-banden

OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.

1 uur geleden
Oppositiepoliticus Venezuela onder huisarrest geplaatst

CARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.

2 uur geleden
Starmer weigert op te stappen, ondanks druk van partijgenoten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."

3 uur geleden