Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump wil zijn afbeelding op Mount Rushmore'

'Trump wil zijn afbeelding op Mount Rushmore'

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-medewerkers hebben vorig jaar contact opgenomen met gouverneur Kristi Noem van South Dakota over het proces om extra presidenten toe te voegen aan Mount Rushmore. Dat meldt The New York Times.

Volgens een bekende die met de krant sprak, zou Noem Trump in juli hebben begroet met een 1,20 meter hoge replica van Mount Rushmore met daarin ook een afbeelding van Trumps gezicht. De president was bij het monument vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag op 4 juli.

Noem heeft eerder al bekendgemaakt dat het Trumps droom is om zijn gezicht op Mount Rushmore te hebben, het beeldhouwwerk uit het Coolidge-tijdperk met de 60 meter hoge gezichten van presidenten George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln en Theodore Roosevelt.

In een interview met Noem uit 2018 vertelde ze dat de twee tijdens hun eerste ontmoeting in de Oval Office in gesprek raakten over de sculptuur. Aanvankelijk dacht ze dat hij een grapje maakte. "Ik begon te lachen", zei ze. "Hij lachte niet, dus hij was absoluut serieus. Ik zei: Meneer de President, je zou eens naar South Dakota moeten komen. We hebben Mount Rushmore. En hij zei: 'Weet je dat het mijn droom is om mijn gezicht op Mount Rushmore te hebben?"

Op Twitter zegt Trump dat het bericht van The New York Times "nepnieuws" is. "Heb ik nooit voorgesteld. Hoewel het op basis van de vele dingen die in de eerste 3,5 jaar zijn bereikt, meer dan iedere andere president, het mij een goed idee lijkt." Ook twitterde hij een afbeelding van zichzelf waarop hij zo is gefotografeerd dat zijn hoofd tussen de andere gezichten op Mount Rushmore prijkt.

Meer uit Buitenland

NYT: leugendetectors bij Pentagon na lekken over munitietekorten

WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.

3 uur geleden
Panamakanaal beperkt aantal doorvaarten door droogte El Niño

PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.

5 uur geleden
Trump mag strengere regels voor poststemmen niet invoeren

BOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.

5 uur geleden
Argentijns stel moet naziroofkunst teruggeven aan erfgename

MAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.

5 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

8 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

9 uur geleden
Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

9 uur geleden