Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump wil zijn afbeelding op Mount Rushmore'

'Trump wil zijn afbeelding op Mount Rushmore'

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-medewerkers hebben vorig jaar contact opgenomen met gouverneur Kristi Noem van South Dakota over het proces om extra presidenten toe te voegen aan Mount Rushmore. Dat meldt The New York Times.

Volgens een bekende die met de krant sprak, zou Noem Trump in juli hebben begroet met een 1,20 meter hoge replica van Mount Rushmore met daarin ook een afbeelding van Trumps gezicht. De president was bij het monument vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag op 4 juli.

Noem heeft eerder al bekendgemaakt dat het Trumps droom is om zijn gezicht op Mount Rushmore te hebben, het beeldhouwwerk uit het Coolidge-tijdperk met de 60 meter hoge gezichten van presidenten George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln en Theodore Roosevelt.

In een interview met Noem uit 2018 vertelde ze dat de twee tijdens hun eerste ontmoeting in de Oval Office in gesprek raakten over de sculptuur. Aanvankelijk dacht ze dat hij een grapje maakte. "Ik begon te lachen", zei ze. "Hij lachte niet, dus hij was absoluut serieus. Ik zei: Meneer de President, je zou eens naar South Dakota moeten komen. We hebben Mount Rushmore. En hij zei: 'Weet je dat het mijn droom is om mijn gezicht op Mount Rushmore te hebben?"

Op Twitter zegt Trump dat het bericht van The New York Times "nepnieuws" is. "Heb ik nooit voorgesteld. Hoewel het op basis van de vele dingen die in de eerste 3,5 jaar zijn bereikt, meer dan iedere andere president, het mij een goed idee lijkt." Ook twitterde hij een afbeelding van zichzelf waarop hij zo is gefotografeerd dat zijn hoofd tussen de andere gezichten op Mount Rushmore prijkt.

Meer uit Buitenland

Azerbeidzjan stuurt na oplopen spanningen hulpgoederen naar Iran

BAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.

36 minuten geleden
Costa waarschuwt: Rusland is tot nu enige winnaar in Iranoorlog

BRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.

1 uur geleden
Iran claimt aanvallen op Israëlische olie-infrastructuur in Haifa

HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.

1 uur geleden
Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

4 uur geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

5 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

6 uur geleden