Trump wil zaak verplaatsen van Manhattan naar Staten Island
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump wil dat zijn zaak verplaatst wordt van Manhattan naar Staten Island, ook een van de vijf stadsdistricten van New York. Trump gaat ervan uit dat hij in Manhattan geen eerlijk proces kan krijgen, omdat het een bolwerk van Democraten is. Hij beklaagt zich op zijn eigen sociale medium Truth Social over de locatie, maar ook over de vooringenomen rechter, die uit een familie van "bekende Trump-haters" zou komen.
De Amerikaanse oud-president stelt dat zijn Republikeinse partij in sommige gebieden op Manhattan slechts 1 procent van de stemmen heeft gekregen en dat het dus een partijdige omgeving is. Op Staten Island wordt over het algemeen conservatiever gestemd, in 2020 haalde Trump in dat district 57 procent van de stemmen. Daar zou de kans dus groter zijn dat er Trump-aanhangers in de jury belanden.
Trump richt zijn pijlen ook op de rechter Juan Merchan, die "een oneerlijke ramp" was bij een eerdere Trump-gerelateerde zaak. Merchan veroordeelde The Trump Organization voor fraude en legde boetes op. Volgens Trump zijn dat proces en de huidige zaak beide deel van een "heksenjacht" tegen hem en bedoeld om zijn deelname aan de volgende presidentsverkiezingen tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
2 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
6 uur geleden