Trump wil zaak verplaatsen van Manhattan naar Staten Island
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump wil dat zijn zaak verplaatst wordt van Manhattan naar Staten Island, ook een van de vijf stadsdistricten van New York. Trump gaat ervan uit dat hij in Manhattan geen eerlijk proces kan krijgen, omdat het een bolwerk van Democraten is. Hij beklaagt zich op zijn eigen sociale medium Truth Social over de locatie, maar ook over de vooringenomen rechter, die uit een familie van "bekende Trump-haters" zou komen.
De Amerikaanse oud-president stelt dat zijn Republikeinse partij in sommige gebieden op Manhattan slechts 1 procent van de stemmen heeft gekregen en dat het dus een partijdige omgeving is. Op Staten Island wordt over het algemeen conservatiever gestemd, in 2020 haalde Trump in dat district 57 procent van de stemmen. Daar zou de kans dus groter zijn dat er Trump-aanhangers in de jury belanden.
Trump richt zijn pijlen ook op de rechter Juan Merchan, die "een oneerlijke ramp" was bij een eerdere Trump-gerelateerde zaak. Merchan veroordeelde The Trump Organization voor fraude en legde boetes op. Volgens Trump zijn dat proces en de huidige zaak beide deel van een "heksenjacht" tegen hem en bedoeld om zijn deelname aan de volgende presidentsverkiezingen tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
10 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
12 uur geleden