Trump wil zaak verplaatsen van Manhattan naar Staten Island
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump wil dat zijn zaak verplaatst wordt van Manhattan naar Staten Island, ook een van de vijf stadsdistricten van New York. Trump gaat ervan uit dat hij in Manhattan geen eerlijk proces kan krijgen, omdat het een bolwerk van Democraten is. Hij beklaagt zich op zijn eigen sociale medium Truth Social over de locatie, maar ook over de vooringenomen rechter, die uit een familie van "bekende Trump-haters" zou komen.
De Amerikaanse oud-president stelt dat zijn Republikeinse partij in sommige gebieden op Manhattan slechts 1 procent van de stemmen heeft gekregen en dat het dus een partijdige omgeving is. Op Staten Island wordt over het algemeen conservatiever gestemd, in 2020 haalde Trump in dat district 57 procent van de stemmen. Daar zou de kans dus groter zijn dat er Trump-aanhangers in de jury belanden.
Trump richt zijn pijlen ook op de rechter Juan Merchan, die "een oneerlijke ramp" was bij een eerdere Trump-gerelateerde zaak. Merchan veroordeelde The Trump Organization voor fraude en legde boetes op. Volgens Trump zijn dat proces en de huidige zaak beide deel van een "heksenjacht" tegen hem en bedoeld om zijn deelname aan de volgende presidentsverkiezingen tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
28 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.
5 uur geleden