Trump wil uitleg van regering VS over mysterieuze drones
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de Amerikaanse regering niet open is over de mysterieuze drones die burgers in de staat New Jersey hebben waargenomen. Hij vindt dat de regering meer informatie over de incidenten moet geven.
"Kan dit echt gebeuren zonder medeweten van onze regering", schreef Trump vrijdag in een post op Truth Social. "Ik denk het niet! Laat het publiek het weten, en nu. Anders schiet je ze neer!"
Autoriteiten in New Jersey en recent ook in New York hebben de afgelopen weken berichten van bewoners ontvangen die zeggen drones te hebben gezien die over belangrijke infrastructuur zweven, zoals waterreservoirs, elektriciteitsleidingen, treinstations, politiebureaus en militaire installaties.
Volgens het Witte Huis en het Pentagon is er geen veiligheidsrisico. "Het lijkt erop dat veel van de gerapporteerde waarnemingen feitelijk bemande vliegtuigen zijn die legaal worden gebruikt", zei veiligheidsadviseur van het Witte Huis John Kirby tijdens een briefing.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
6 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
10 uur geleden