Trump wil uitleg van regering VS over mysterieuze drones
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de Amerikaanse regering niet open is over de mysterieuze drones die burgers in de staat New Jersey hebben waargenomen. Hij vindt dat de regering meer informatie over de incidenten moet geven.
"Kan dit echt gebeuren zonder medeweten van onze regering", schreef Trump vrijdag in een post op Truth Social. "Ik denk het niet! Laat het publiek het weten, en nu. Anders schiet je ze neer!"
Autoriteiten in New Jersey en recent ook in New York hebben de afgelopen weken berichten van bewoners ontvangen die zeggen drones te hebben gezien die over belangrijke infrastructuur zweven, zoals waterreservoirs, elektriciteitsleidingen, treinstations, politiebureaus en militaire installaties.
Volgens het Witte Huis en het Pentagon is er geen veiligheidsrisico. "Het lijkt erop dat veel van de gerapporteerde waarnemingen feitelijk bemande vliegtuigen zijn die legaal worden gebruikt", zei veiligheidsadviseur van het Witte Huis John Kirby tijdens een briefing.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
21 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
35 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.
2 uur geledenWANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.
2 uur geleden