Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur
WASHINGTON (ANP) - De regering van aankomend president Trump wil TikTok beschermen tegen het dreigende verbod op de populaire video-app in de Verenigde Staten. Dit heeft Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag gezegd in een interview met Fox News.
In de VS is een wet aangenomen die de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt de app vanaf zondag verboden te worden. Waltz noemde Trump "een onderhandelaar", en stelde niet vooruit te willen lopen op presidentiƫle besluiten, "maar we gaan wel de ruimte creƫren om die deal rond te krijgen", zei hij daarbij.
Waltz reageerde op een artikel van The Washington Post van woensdag op basis van ingewijden. Die zeiden dat Trump kort na zijn aantreden overweegt een presidentieel decreet uit te vaardigen dat het dreigende verbod op TikTok in de VS zestig tot negentig dagen zou opschorten. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Waltz donderdag.
Geen updates
TikTok maakte bezwaar tegen de wet en het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar de argumenten van de video-app. Het Hooggerechtshof besluit daarna over de wet.
De app heeft in de VS ongeveer 170 miljoen gebruikers. Als de wet zondag ingaat, kunnen zij de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van bijvoorbeeld Apple of Google. Ook kunnen Amerikanen dan geen updates meer ontvangen.
Gegevens beschermen
Trump heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. "Als het Hooggerechtshof met een uitspraak komt die de wet steunt, is president Trump heel duidelijk geweest. Ten eerste: TikTok is een geweldig platform dat door veel Amerikanen wordt gebruikt en was fantastisch voor zijn campagne om zijn boodschap te verspreiden", zei Waltz hierover.
Maar Trump zal wel de gegevens van Amerikanen beschermen, benadrukte zijn adviseur. "Er zijn mensen die niet willen dat de Amerikaanse overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan zien en we willen al helemaal niet dat de Chinese overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan inzien." De wet is voortgekomen uit zorgen dat China de app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
4 uur geleden