Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur

Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur

WASHINGTON (ANP) - De regering van aankomend president Trump wil TikTok beschermen tegen het dreigende verbod op de populaire video-app in de Verenigde Staten. Dit heeft Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag gezegd in een interview met Fox News.

In de VS is een wet aangenomen die de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt de app vanaf zondag verboden te worden. Waltz noemde Trump "een onderhandelaar", en stelde niet vooruit te willen lopen op presidentiële besluiten, "maar we gaan wel de ruimte creëren om die deal rond te krijgen", zei hij daarbij.

Waltz reageerde op een artikel van The Washington Post van woensdag op basis van ingewijden. Die zeiden dat Trump kort na zijn aantreden overweegt een presidentieel decreet uit te vaardigen dat het dreigende verbod op TikTok in de VS zestig tot negentig dagen zou opschorten. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Waltz donderdag.

Geen updates

TikTok maakte bezwaar tegen de wet en het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar de argumenten van de video-app. Het Hooggerechtshof besluit daarna over de wet.

De app heeft in de VS ongeveer 170 miljoen gebruikers. Als de wet zondag ingaat, kunnen zij de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van bijvoorbeeld Apple of Google. Ook kunnen Amerikanen dan geen updates meer ontvangen.

Gegevens beschermen

Trump heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. "Als het Hooggerechtshof met een uitspraak komt die de wet steunt, is president Trump heel duidelijk geweest. Ten eerste: TikTok is een geweldig platform dat door veel Amerikanen wordt gebruikt en was fantastisch voor zijn campagne om zijn boodschap te verspreiden", zei Waltz hierover.

Maar Trump zal wel de gegevens van Amerikanen beschermen, benadrukte zijn adviseur. "Er zijn mensen die niet willen dat de Amerikaanse overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan zien en we willen al helemaal niet dat de Chinese overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan inzien." De wet is voortgekomen uit zorgen dat China de app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken.

Meer uit Financieel

Elektrische bussenbouwer Ebusco haalt ruim 27 miljoen euro op

DEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.

20 minuten geleden
Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

22 minuten geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

54 minuten geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

1 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

2 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

3 uur geleden