Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur

Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur

WASHINGTON (ANP) - De regering van aankomend president Trump wil TikTok beschermen tegen het dreigende verbod op de populaire video-app in de Verenigde Staten. Dit heeft Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag gezegd in een interview met Fox News.

In de VS is een wet aangenomen die de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt de app vanaf zondag verboden te worden. Waltz noemde Trump "een onderhandelaar", en stelde niet vooruit te willen lopen op presidentiële besluiten, "maar we gaan wel de ruimte creëren om die deal rond te krijgen", zei hij daarbij.

Waltz reageerde op een artikel van The Washington Post van woensdag op basis van ingewijden. Die zeiden dat Trump kort na zijn aantreden overweegt een presidentieel decreet uit te vaardigen dat het dreigende verbod op TikTok in de VS zestig tot negentig dagen zou opschorten. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Waltz donderdag.

Geen updates

TikTok maakte bezwaar tegen de wet en het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar de argumenten van de video-app. Het Hooggerechtshof besluit daarna over de wet.

De app heeft in de VS ongeveer 170 miljoen gebruikers. Als de wet zondag ingaat, kunnen zij de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van bijvoorbeeld Apple of Google. Ook kunnen Amerikanen dan geen updates meer ontvangen.

Gegevens beschermen

Trump heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. "Als het Hooggerechtshof met een uitspraak komt die de wet steunt, is president Trump heel duidelijk geweest. Ten eerste: TikTok is een geweldig platform dat door veel Amerikanen wordt gebruikt en was fantastisch voor zijn campagne om zijn boodschap te verspreiden", zei Waltz hierover.

Maar Trump zal wel de gegevens van Amerikanen beschermen, benadrukte zijn adviseur. "Er zijn mensen die niet willen dat de Amerikaanse overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan zien en we willen al helemaal niet dat de Chinese overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan inzien." De wet is voortgekomen uit zorgen dat China de app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg bijna 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

24 minuten geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

53 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

1 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

1 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

2 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

19 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

20 uur geleden