Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur
WASHINGTON (ANP) - De regering van aankomend president Trump wil TikTok beschermen tegen het dreigende verbod op de populaire video-app in de Verenigde Staten. Dit heeft Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag gezegd in een interview met Fox News.
In de VS is een wet aangenomen die de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt de app vanaf zondag verboden te worden. Waltz noemde Trump "een onderhandelaar", en stelde niet vooruit te willen lopen op presidentiële besluiten, "maar we gaan wel de ruimte creëren om die deal rond te krijgen", zei hij daarbij.
Waltz reageerde op een artikel van The Washington Post van woensdag op basis van ingewijden. Die zeiden dat Trump kort na zijn aantreden overweegt een presidentieel decreet uit te vaardigen dat het dreigende verbod op TikTok in de VS zestig tot negentig dagen zou opschorten. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Waltz donderdag.
Geen updates
TikTok maakte bezwaar tegen de wet en het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar de argumenten van de video-app. Het Hooggerechtshof besluit daarna over de wet.
De app heeft in de VS ongeveer 170 miljoen gebruikers. Als de wet zondag ingaat, kunnen zij de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van bijvoorbeeld Apple of Google. Ook kunnen Amerikanen dan geen updates meer ontvangen.
Gegevens beschermen
Trump heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. "Als het Hooggerechtshof met een uitspraak komt die de wet steunt, is president Trump heel duidelijk geweest. Ten eerste: TikTok is een geweldig platform dat door veel Amerikanen wordt gebruikt en was fantastisch voor zijn campagne om zijn boodschap te verspreiden", zei Waltz hierover.
Maar Trump zal wel de gegevens van Amerikanen beschermen, benadrukte zijn adviseur. "Er zijn mensen die niet willen dat de Amerikaanse overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan zien en we willen al helemaal niet dat de Chinese overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan inzien." De wet is voortgekomen uit zorgen dat China de app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
25 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
6 uur geleden