Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur

Trump wil TikTok beschermen tegen dreigende ban, zegt adviseur

WASHINGTON (ANP) - De regering van aankomend president Trump wil TikTok beschermen tegen het dreigende verbod op de populaire video-app in de Verenigde Staten. Dit heeft Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor Trump, donderdag gezegd in een interview met Fox News.

In de VS is een wet aangenomen die de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, verplicht de Amerikaanse activiteiten te verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan dreigt de app vanaf zondag verboden te worden. Waltz noemde Trump "een onderhandelaar", en stelde niet vooruit te willen lopen op presidentiële besluiten, "maar we gaan wel de ruimte creëren om die deal rond te krijgen", zei hij daarbij.

Waltz reageerde op een artikel van The Washington Post van woensdag op basis van ingewijden. Die zeiden dat Trump kort na zijn aantreden overweegt een presidentieel decreet uit te vaardigen dat het dreigende verbod op TikTok in de VS zestig tot negentig dagen zou opschorten. "We gaan een manier vinden om het te behouden, maar tegelijkertijd de gegevens van mensen te beschermen", zei Waltz donderdag.

Geen updates

TikTok maakte bezwaar tegen de wet en het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar de argumenten van de video-app. Het Hooggerechtshof besluit daarna over de wet.

De app heeft in de VS ongeveer 170 miljoen gebruikers. Als de wet zondag ingaat, kunnen zij de app nog wel gebruiken, maar niet meer downloaden uit de appwinkels van bijvoorbeeld Apple of Google. Ook kunnen Amerikanen dan geen updates meer ontvangen.

Gegevens beschermen

Trump heeft in het verleden meermaals laten weten fan te zijn van TikTok en heeft de video-app veel gebruikt om tijdens zijn presidentscampagne jonge kiezers te bereiken. "Als het Hooggerechtshof met een uitspraak komt die de wet steunt, is president Trump heel duidelijk geweest. Ten eerste: TikTok is een geweldig platform dat door veel Amerikanen wordt gebruikt en was fantastisch voor zijn campagne om zijn boodschap te verspreiden", zei Waltz hierover.

Maar Trump zal wel de gegevens van Amerikanen beschermen, benadrukte zijn adviseur. "Er zijn mensen die niet willen dat de Amerikaanse overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan zien en we willen al helemaal niet dat de Chinese overheid al hun gegevens en wachtwoorden kan inzien." De wet is voortgekomen uit zorgen dat China de app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

4 minuten geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

1 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

3 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

17 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

20 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

22 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

1 dag geleden