Trump wil studenten van pro-Palestijnse protesten deporteren
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om buitenlandse studenten die hebben meegedaan aan pro-Palestijnse protesten te deporteren. Dat is deel van een maatregelenpakket om antisemitisme aan te pakken.
"Aan alle vreemdelingen die hebben deelgenomen aan de pro-jihadistische protesten: in 2025 zullen we jullie vinden en we zullen jullie deporteren", aldus Trump in een document over de maatregelen. "Ik zal ook snel de studentenvisa intrekken van alle Hamas-sympathisanten op universiteitscampussen, die door radicalisme worden geteisterd als nooit tevoren."
Mensenrechtengroepen zeggen dat de plannen ingaan tegen het recht op vrijheid van meningsuiting.
De oorlog in de Gazastrook leidde op meerdere universiteiten in de Verenigde Staten tot grote protesten. Demonstranten eisten dat hun onderwijsinstellingen de banden met Israël zouden verbreken om het hoge aantal burgerdoden tijdens de oorlog. Daarbij werden ook universiteitsgebouwen en -terreinen bezet.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
22 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
24 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
4 uur geleden