Trump wil staat Nevada aanklagen om stemmen per post
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezworen dat hij de staat Nevada zal aanklagen nadat een Democratische meerderheid daar een wet heeft goedgekeurd die ervoor zorgt dat alle geregistreerde kiezers per post een stembiljet voor de presidentsverkiezingen in november ontvangen. Die wet wordt ingevoerd met het oog op de coronapandemie, die de Verenigde Staten hard heeft getroffen.
Trump heeft, zonder bewijs, meerdere malen beweerd dat stemmen per post verkiezingsfraude in de hand zou werken. Op Twitter beschuldigde hij de Democraten in Nevada van een "illegale staatsgreep". Tegen journalisten zei de president dat hij een rechtszaak tegen de staat voorbereidt. "We dienen waarschijnlijk morgen iets in", liet Trump weten in een persconferentie. Trump zei ook dat hij het recht heeft om het stemmen per post te verhinderen door een presidentieel decreet uit te vaardigen, maar gaf daar geen verdere details over.
De democratische gouverneur van Nevada heeft de wet ondertekend, waarmee het de zevende staat is die alle geregistreerde kiezers stembiljetten per post stuurt. Utah, Colorado, Hawaii, Oregon en Washington houden verkiezingen al geheel via de post. Californië en Vermont opteren daar in elk geval dit jaar voor vanwege de pandemie. "Gedurende deze pandemie, heb ik me eraan toegewijd om alles te doen zodat mensen in Nevada veilig kunnen stemmen tijdens de aanstaande verkiezingen in november", schreef gouverneur Steve Sisolak op Twitter.
Experts op het gebied van verkiezingen zeggen dat alle vormen van verkiezingsfraude, inclusief gevallen bij stemmen per post, in de VS zeer zeldzaam zijn. Trump, die in de peilingen ver achter zijn Democratische tegenstander Joe Biden ligt, plaatst regelmatig vraagtekens bij de zuiverheid van de aanstaande verkiezingen. Vorige week stelde hij om die reden voor om de verkiezingen uit te stellen. Leden van zijn eigen Republikeinse partij wezen dat al snel van de hand.
Meer uit Buitenland
FAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
1 uur geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
2 uur geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.
3 uur geleden