Trump wil snel weer campagnebijeenkomsten houden
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANPRTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil voor het einde van juni weer campagnebijeenkomsten met publiek gaan houden. Het is drie maanden geleden dat Trump voor het laatst zo'n publiek optreden deed. Daarna werden alle geplande campagnebijeenkomsten geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
De president denkt dat hij met zijn 'rallies', waarin hij veelal verbaal tekeergaat tegen politieke tegenstanders en de media, zijn aanhang en andere Amerikanen enthousiast kan maken voor zijn herverkiezing. Hij ligt in de opiniepeilingen op dit moment gemiddeld 8 procent achter op zijn Democratische rivaal Joe Biden, melden de websites Political Polls en Five Thirty Eight, die alle politieke peilingen verzamelen.
Ook in de peilingen voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat staan de Republikeinen achter. De partij van Trump dreigt na het Huis in 2018, dit jaar ook de meerderheid in de Senaat te verliezen.
Uit de peilingen komt naar voren dat een meerderheid van de Amerikanen niet tevreden is over de aanpak van Trump van de coronacrisis, de wegzakkende economie en werkgelegenheid en het politiegeweld.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
4 uur geleden