Trump wil snel weer campagnebijeenkomsten houden
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANPRTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil voor het einde van juni weer campagnebijeenkomsten met publiek gaan houden. Het is drie maanden geleden dat Trump voor het laatst zo'n publiek optreden deed. Daarna werden alle geplande campagnebijeenkomsten geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
De president denkt dat hij met zijn 'rallies', waarin hij veelal verbaal tekeergaat tegen politieke tegenstanders en de media, zijn aanhang en andere Amerikanen enthousiast kan maken voor zijn herverkiezing. Hij ligt in de opiniepeilingen op dit moment gemiddeld 8 procent achter op zijn Democratische rivaal Joe Biden, melden de websites Political Polls en Five Thirty Eight, die alle politieke peilingen verzamelen.
Ook in de peilingen voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat staan de Republikeinen achter. De partij van Trump dreigt na het Huis in 2018, dit jaar ook de meerderheid in de Senaat te verliezen.
Uit de peilingen komt naar voren dat een meerderheid van de Amerikanen niet tevreden is over de aanpak van Trump van de coronacrisis, de wegzakkende economie en werkgelegenheid en het politiegeweld.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
20 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
11 uur geleden