Trump wil snel weer campagnebijeenkomsten houden
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANPRTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil voor het einde van juni weer campagnebijeenkomsten met publiek gaan houden. Het is drie maanden geleden dat Trump voor het laatst zo'n publiek optreden deed. Daarna werden alle geplande campagnebijeenkomsten geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
De president denkt dat hij met zijn 'rallies', waarin hij veelal verbaal tekeergaat tegen politieke tegenstanders en de media, zijn aanhang en andere Amerikanen enthousiast kan maken voor zijn herverkiezing. Hij ligt in de opiniepeilingen op dit moment gemiddeld 8 procent achter op zijn Democratische rivaal Joe Biden, melden de websites Political Polls en Five Thirty Eight, die alle politieke peilingen verzamelen.
Ook in de peilingen voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat staan de Republikeinen achter. De partij van Trump dreigt na het Huis in 2018, dit jaar ook de meerderheid in de Senaat te verliezen.
Uit de peilingen komt naar voren dat een meerderheid van de Amerikanen niet tevreden is over de aanpak van Trump van de coronacrisis, de wegzakkende economie en werkgelegenheid en het politiegeweld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.
10 minuten geledenBANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.
3 uur geleden