Trump wil senator Marco Rubio als minister van Buitenlandse Zaken
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump wil senator Marco Rubio uit Florida aanstellen als zijn minister van Buitenlandse Zaken. Trump noemt zijn partijgenoot in een verklaring een "zeer gerespecteerde leider" die de belangen van zijn land goed zal behartigen. "Hij wordt een echte vriend voor onze bondgenoten en een krijger zonder angst die nooit door de knieën zal gaan voor onze vijanden."
Rubio gold al als favoriet voor de toppositie in de aankomende regering. Zijn benoeming moet nog wel worden goedgekeurd door de Senaat. De senator zou eerder ook een van de favorieten zijn geweest om de vicepresidentskandidaat te worden van Trump, maar die koos uiteindelijk voor J.D. Vance. Rubio nam het in 2016 nog op tegen Trump tijdens de Republikeinse voorverkiezingen, die bedoeld zijn om de officiële presidentskandidaat van de partij te kiezen. Trump gaf hem destijds de spottende bijnaam Little Marco, Kleine Marco.
In de Senaat geldt Rubio als een havik die pleit voor een assertieve opstelling tegenover China. Hij staat ook kritisch tegenover de omvangrijke Amerikaanse steun voor Oekraïne. Rubio verklaarde eerder deze maand dat zijn land daar een "patstelling financiert" en dat de oorlog moet eindigen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
3 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
3 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden