Trump wil senator Marco Rubio als minister van Buitenlandse Zaken
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump wil senator Marco Rubio uit Florida aanstellen als zijn minister van Buitenlandse Zaken. Trump noemt zijn partijgenoot in een verklaring een "zeer gerespecteerde leider" die de belangen van zijn land goed zal behartigen. "Hij wordt een echte vriend voor onze bondgenoten en een krijger zonder angst die nooit door de knieën zal gaan voor onze vijanden."
Rubio gold al als favoriet voor de toppositie in de aankomende regering. Zijn benoeming moet nog wel worden goedgekeurd door de Senaat. De senator zou eerder ook een van de favorieten zijn geweest om de vicepresidentskandidaat te worden van Trump, maar die koos uiteindelijk voor J.D. Vance. Rubio nam het in 2016 nog op tegen Trump tijdens de Republikeinse voorverkiezingen, die bedoeld zijn om de officiële presidentskandidaat van de partij te kiezen. Trump gaf hem destijds de spottende bijnaam Little Marco, Kleine Marco.
In de Senaat geldt Rubio als een havik die pleit voor een assertieve opstelling tegenover China. Hij staat ook kritisch tegenover de omvangrijke Amerikaanse steun voor Oekraïne. Rubio verklaarde eerder deze maand dat zijn land daar een "patstelling financiert" en dat de oorlog moet eindigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden