Trump wil senator Marco Rubio als minister van Buitenlandse Zaken
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump wil senator Marco Rubio uit Florida aanstellen als zijn minister van Buitenlandse Zaken. Trump noemt zijn partijgenoot in een verklaring een "zeer gerespecteerde leider" die de belangen van zijn land goed zal behartigen. "Hij wordt een echte vriend voor onze bondgenoten en een krijger zonder angst die nooit door de knieën zal gaan voor onze vijanden."
Rubio gold al als favoriet voor de toppositie in de aankomende regering. Zijn benoeming moet nog wel worden goedgekeurd door de Senaat. De senator zou eerder ook een van de favorieten zijn geweest om de vicepresidentskandidaat te worden van Trump, maar die koos uiteindelijk voor J.D. Vance. Rubio nam het in 2016 nog op tegen Trump tijdens de Republikeinse voorverkiezingen, die bedoeld zijn om de officiële presidentskandidaat van de partij te kiezen. Trump gaf hem destijds de spottende bijnaam Little Marco, Kleine Marco.
In de Senaat geldt Rubio als een havik die pleit voor een assertieve opstelling tegenover China. Hij staat ook kritisch tegenover de omvangrijke Amerikaanse steun voor Oekraïne. Rubio verklaarde eerder deze maand dat zijn land daar een "patstelling financiert" en dat de oorlog moet eindigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
14 uur geleden