Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil senator Marco Rubio als minister van Buitenlandse Zaken

Trump wil senator Marco Rubio als minister van Buitenlandse Zaken

WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump wil senator Marco Rubio uit Florida aanstellen als zijn minister van Buitenlandse Zaken. Trump noemt zijn partijgenoot in een verklaring een "zeer gerespecteerde leider" die de belangen van zijn land goed zal behartigen. "Hij wordt een echte vriend voor onze bondgenoten en een krijger zonder angst die nooit door de knieën zal gaan voor onze vijanden."

Rubio gold al als favoriet voor de toppositie in de aankomende regering. Zijn benoeming moet nog wel worden goedgekeurd door de Senaat. De senator zou eerder ook een van de favorieten zijn geweest om de vicepresidentskandidaat te worden van Trump, maar die koos uiteindelijk voor J.D. Vance. Rubio nam het in 2016 nog op tegen Trump tijdens de Republikeinse voorverkiezingen, die bedoeld zijn om de officiële presidentskandidaat van de partij te kiezen. Trump gaf hem destijds de spottende bijnaam Little Marco, Kleine Marco.

In de Senaat geldt Rubio als een havik die pleit voor een assertieve opstelling tegenover China. Hij staat ook kritisch tegenover de omvangrijke Amerikaanse steun voor Oekraïne. Rubio verklaarde eerder deze maand dat zijn land daar een "patstelling financiert" en dat de oorlog moet eindigen.

Meer uit Buitenland

Israël meldt doden door Iraanse aanvallen nabij Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn nabij Tel Aviv twee mensen om het leven gekomen, meldden Israëlische hulpdiensten. Tegelijkertijd meldde de Israëlische politie dat er in hetzelfde gebied delen van projectielen waren neergekomen als gevolg van Iraanse aanvallen.

1 uur geleden
Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

4 uur geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

4 uur geleden
VS dragen ambassades wereldwijd op veiligheid te herzien

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.

4 uur geleden
Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

7 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

7 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

8 uur geleden