Trump wil senator Marco Rubio als minister van Buitenlandse Zaken
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump wil senator Marco Rubio uit Florida aanstellen als zijn minister van Buitenlandse Zaken. Trump noemt zijn partijgenoot in een verklaring een "zeer gerespecteerde leider" die de belangen van zijn land goed zal behartigen. "Hij wordt een echte vriend voor onze bondgenoten en een krijger zonder angst die nooit door de knieën zal gaan voor onze vijanden."
Rubio gold al als favoriet voor de toppositie in de aankomende regering. Zijn benoeming moet nog wel worden goedgekeurd door de Senaat. De senator zou eerder ook een van de favorieten zijn geweest om de vicepresidentskandidaat te worden van Trump, maar die koos uiteindelijk voor J.D. Vance. Rubio nam het in 2016 nog op tegen Trump tijdens de Republikeinse voorverkiezingen, die bedoeld zijn om de officiële presidentskandidaat van de partij te kiezen. Trump gaf hem destijds de spottende bijnaam Little Marco, Kleine Marco.
In de Senaat geldt Rubio als een havik die pleit voor een assertieve opstelling tegenover China. Hij staat ook kritisch tegenover de omvangrijke Amerikaanse steun voor Oekraïne. Rubio verklaarde eerder deze maand dat zijn land daar een "patstelling financiert" en dat de oorlog moet eindigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
3 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
12 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
14 uur geleden