Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil sancties tegen Colombia om weigering deportatievluchten

Trump wil sancties tegen Colombia om weigering deportatievluchten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat zijn land uitgebreide sancties en tarieven tegen Colombia gaat opleggen vanwege de weigering om Amerikaanse militaire vliegtuigen te accepteren met migranten die worden gedeporteerd.

In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij zijn regering heeft opgedragen om tarieven van 25 procent op te leggen aan alle Colombiaanse goederen die de VS binnenkomen. Een week later worden die tarieven verhoogd naar 50 procent.

Eerder zondag had de Colombiaanse president Gustavo Petro gezegd dat hij niet toestaat dat vliegtuigen uit de VS met migranten op deportatievluchten in zijn land landen. Volgens Trump betekent de Colombiaanse weigering een "bedreiging van de nationale veiligheid" van zijn land, zo schrijft hij op Truth Social.

Trump kondigt ook een reisverbod en de onmiddellijke intrekking van visa voor Colombiaanse overheidsfunctionarissen aan. En: "Deze maatregelen zijn nog maar het begin. We zullen niet toestaan ​​dat de Colombiaanse regering haar wettelijke verplichtingen schendt door criminelen naar de Verenigde Staten te sturen!"

Meer uit Buitenland

Trump roept Latijns-Amerika op kartels gezamenlijk aan te pakken

PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.

28 minuten geleden
Libanese president belt met Macron over de-escalatie gevechten

BEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.

1 uur geleden
Meer dan twintig doden bij overstromingen in Nairobi

NAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.

2 uur geleden
Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

3 uur geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

3 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

4 uur geleden