Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil rechtszaak over inmenging verkiezingen live op televisie

Trump wil rechtszaak over inmenging verkiezingen live op televisie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump wil dat de rechtszaak tegen hem in Washington over zijn vermeende belemmering van de presidentsverkiezingen van 2020 rechtstreeks op televisie te zien is. Dit schrijven zijn advocaten aan de rechtbank in een reactie op verzoeken van televisiezenders om het proces live te mogen uitzenden. Alleen op die manier kan het Amerikaanse publiek zien dat sprake is van een "ongrondwettelijke schertsvertoning die zich nooit meer mag herhalen", staat in het document.

Volgens het stuk probeert president Joe Biden met het proces in aanloop naar de presidentsverkiezingen van volgend jaar om "illegaal en ongrondwettelijk zijn belangrijkste politieke tegenstander uit te schakelen". In de wetenschap dat de aanklachten tegen de oud-president ongegrond zijn, wil de openbaar aanklager de zaak "in het donker voeren", schrijven Trumps advocaten. "President Trump roept om zonlicht."

Volgens The New York Times is de kans klein dat rechter Tanya Chutkan instemt met het verzoek van de media. Zowel het Amerikaanse strafrecht als het hooggerechtshof verbiedt camera's in federale rechtszalen, schrijft de krant.

In september probeerden Trump en zijn team rechter Chutkan te laten diskwalificeren. Zij zou eerder negatieve opmerkingen hebben gemaakt over de oud-president die de zaak zouden "besmetten", staat in het wrakingsverzoek.

Meer uit Buitenland

Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

1 uur geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

2 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

3 uur geleden
Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

4 uur geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

4 uur geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

5 uur geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

6 uur geleden