Trump wil rechtszaak over inmenging verkiezingen live op televisie
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump wil dat de rechtszaak tegen hem in Washington over zijn vermeende belemmering van de presidentsverkiezingen van 2020 rechtstreeks op televisie te zien is. Dit schrijven zijn advocaten aan de rechtbank in een reactie op verzoeken van televisiezenders om het proces live te mogen uitzenden. Alleen op die manier kan het Amerikaanse publiek zien dat sprake is van een "ongrondwettelijke schertsvertoning die zich nooit meer mag herhalen", staat in het document.
Volgens het stuk probeert president Joe Biden met het proces in aanloop naar de presidentsverkiezingen van volgend jaar om "illegaal en ongrondwettelijk zijn belangrijkste politieke tegenstander uit te schakelen". In de wetenschap dat de aanklachten tegen de oud-president ongegrond zijn, wil de openbaar aanklager de zaak "in het donker voeren", schrijven Trumps advocaten. "President Trump roept om zonlicht."
Volgens The New York Times is de kans klein dat rechter Tanya Chutkan instemt met het verzoek van de media. Zowel het Amerikaanse strafrecht als het hooggerechtshof verbiedt camera's in federale rechtszalen, schrijft de krant.
In september probeerden Trump en zijn team rechter Chutkan te laten diskwalificeren. Zij zou eerder negatieve opmerkingen hebben gemaakt over de oud-president die de zaak zouden "besmetten", staat in het wrakingsverzoek.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
5 uur geleden