Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil rechtszaak over inmenging verkiezingen live op televisie

Trump wil rechtszaak over inmenging verkiezingen live op televisie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump wil dat de rechtszaak tegen hem in Washington over zijn vermeende belemmering van de presidentsverkiezingen van 2020 rechtstreeks op televisie te zien is. Dit schrijven zijn advocaten aan de rechtbank in een reactie op verzoeken van televisiezenders om het proces live te mogen uitzenden. Alleen op die manier kan het Amerikaanse publiek zien dat sprake is van een "ongrondwettelijke schertsvertoning die zich nooit meer mag herhalen", staat in het document.

Volgens het stuk probeert president Joe Biden met het proces in aanloop naar de presidentsverkiezingen van volgend jaar om "illegaal en ongrondwettelijk zijn belangrijkste politieke tegenstander uit te schakelen". In de wetenschap dat de aanklachten tegen de oud-president ongegrond zijn, wil de openbaar aanklager de zaak "in het donker voeren", schrijven Trumps advocaten. "President Trump roept om zonlicht."

Volgens The New York Times is de kans klein dat rechter Tanya Chutkan instemt met het verzoek van de media. Zowel het Amerikaanse strafrecht als het hooggerechtshof verbiedt camera's in federale rechtszalen, schrijft de krant.

In september probeerden Trump en zijn team rechter Chutkan te laten diskwalificeren. Zij zou eerder negatieve opmerkingen hebben gemaakt over de oud-president die de zaak zouden "besmetten", staat in het wrakingsverzoek.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

1 uur geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

4 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

8 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

9 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

10 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

10 uur geleden