Trump wil parlementariër Matt Gaetz als minister van Justitie
WASHINGTON (ANP) - Aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump wil parlementariër Matt Gaetz uit Florida als zijn minister van Justitie. Trump noemt de politicus in een verklaring op zijn platform Truth Social een getalenteerde advocaat die zich heeft onderscheiden in het Congres. Hij zegt dat Gaetz het vertrouwen van het Amerikaanse volk in het ministerie moet gaan herstellen.
Trump zegt in de verklaring ook dat een einde moet komen aan "het om partijpolitieke redenen inzetten van ons rechtssysteem als wapen". Hij verwijst daarmee vermoedelijk naar de strafzaken die tegen hem zijn ingesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die valt onder het ministerie van Justitie. Hij vervolgt Trump voor pogingen om zijn verkiezingsnederlaag in 2020 ongedaan te maken en voor het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.
Gaetz staat bekend als een trouwe aanhanger van Trump. Hij geldt binnen zijn eigen partij als een omstreden figuur en dat betekent dat het uitdagend kan worden om goedkeuring van de Senaat te krijgen voor zijn benoeming, schrijft The Washington Post. Tegen Gaetz liep eerder nog een onderzoek vanwege zijn mogelijke betrokkenheid bij de seksuele uitbuiting van een minderjarige vrouw. Hij kwam uiteindelijk niet voor de rechter.
De voordracht van Gaetz zorgde meteen voor verdeeldheid. "Ik was geschokt door deze aankondiging", zei de als gematigd bekendstaande Republikeinse senator Susan Collins. Haar partijgenoot Lisa Murkowski zei volgens de krant dat Gaetz "niet op mijn bingokaart" stond. Senator Lindsey Graham was een stuk positiever. Hij noemde Gaetz een "slimme vent" en zei presidenten meestal de ruimte te geven om hun eigen kabinetsleden te kiezen.
Meer uit Buitenland
ROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
26 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
9 uur geleden