Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil parlementariër Matt Gaetz als minister van Justitie

Trump wil parlementariër Matt Gaetz als minister van Justitie

WASHINGTON (ANP) - Aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump wil parlementariër Matt Gaetz uit Florida als zijn minister van Justitie. Trump noemt de politicus in een verklaring op zijn platform Truth Social een getalenteerde advocaat die zich heeft onderscheiden in het Congres. Hij zegt dat Gaetz het vertrouwen van het Amerikaanse volk in het ministerie moet gaan herstellen.

Trump zegt in de verklaring ook dat een einde moet komen aan "het om partijpolitieke redenen inzetten van ons rechtssysteem als wapen". Hij verwijst daarmee vermoedelijk naar de strafzaken die tegen hem zijn ingesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die valt onder het ministerie van Justitie. Hij vervolgt Trump voor pogingen om zijn verkiezingsnederlaag in 2020 ongedaan te maken en voor het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.

Gaetz staat bekend als een trouwe aanhanger van Trump. Hij geldt binnen zijn eigen partij als een omstreden figuur en dat betekent dat het uitdagend kan worden om goedkeuring van de Senaat te krijgen voor zijn benoeming, schrijft The Washington Post. Tegen Gaetz liep eerder nog een onderzoek vanwege zijn mogelijke betrokkenheid bij de seksuele uitbuiting van een minderjarige vrouw. Hij kwam uiteindelijk niet voor de rechter.

De voordracht van Gaetz zorgde meteen voor verdeeldheid. "Ik was geschokt door deze aankondiging", zei de als gematigd bekendstaande Republikeinse senator Susan Collins. Haar partijgenoot Lisa Murkowski zei volgens de krant dat Gaetz "niet op mijn bingokaart" stond. Senator Lindsey Graham was een stuk positiever. Hij noemde Gaetz een "slimme vent" en zei presidenten meestal de ruimte te geven om hun eigen kabinetsleden te kiezen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

43 minuten geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

48 minuten geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

59 minuten geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

1 uur geleden
Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

1 uur geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.

1 uur geleden
Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

2 uur geleden