Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil parlementariër Matt Gaetz als minister van Justitie

Trump wil parlementariër Matt Gaetz als minister van Justitie

WASHINGTON (ANP) - Aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump wil parlementariër Matt Gaetz uit Florida als zijn minister van Justitie. Trump noemt de politicus in een verklaring op zijn platform Truth Social een getalenteerde advocaat die zich heeft onderscheiden in het Congres. Hij zegt dat Gaetz het vertrouwen van het Amerikaanse volk in het ministerie moet gaan herstellen.

Trump zegt in de verklaring ook dat een einde moet komen aan "het om partijpolitieke redenen inzetten van ons rechtssysteem als wapen". Hij verwijst daarmee vermoedelijk naar de strafzaken die tegen hem zijn ingesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die valt onder het ministerie van Justitie. Hij vervolgt Trump voor pogingen om zijn verkiezingsnederlaag in 2020 ongedaan te maken en voor het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.

Gaetz staat bekend als een trouwe aanhanger van Trump. Hij geldt binnen zijn eigen partij als een omstreden figuur en dat betekent dat het uitdagend kan worden om goedkeuring van de Senaat te krijgen voor zijn benoeming, schrijft The Washington Post. Tegen Gaetz liep eerder nog een onderzoek vanwege zijn mogelijke betrokkenheid bij de seksuele uitbuiting van een minderjarige vrouw. Hij kwam uiteindelijk niet voor de rechter.

De voordracht van Gaetz zorgde meteen voor verdeeldheid. "Ik was geschokt door deze aankondiging", zei de als gematigd bekendstaande Republikeinse senator Susan Collins. Haar partijgenoot Lisa Murkowski zei volgens de krant dat Gaetz "niet op mijn bingokaart" stond. Senator Lindsey Graham was een stuk positiever. Hij noemde Gaetz een "slimme vent" en zei presidenten meestal de ruimte te geven om hun eigen kabinetsleden te kiezen.

Meer uit Buitenland

China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

2 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

2 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

4 uur geleden
Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.

7 uur geleden
Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

7 uur geleden
Europese leiders veroordelen gebruik Oresjnik door Rusland

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.

7 uur geleden
Turkse autoriteiten laten hoofdkwartier oppositie ontruimen

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.

7 uur geleden