Trump wil parlementariër Matt Gaetz als minister van Justitie
WASHINGTON (ANP) - Aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump wil parlementariër Matt Gaetz uit Florida als zijn minister van Justitie. Trump noemt de politicus in een verklaring op zijn platform Truth Social een getalenteerde advocaat die zich heeft onderscheiden in het Congres. Hij zegt dat Gaetz het vertrouwen van het Amerikaanse volk in het ministerie moet gaan herstellen.
Trump zegt in de verklaring ook dat een einde moet komen aan "het om partijpolitieke redenen inzetten van ons rechtssysteem als wapen". Hij verwijst daarmee vermoedelijk naar de strafzaken die tegen hem zijn ingesteld door speciaal aanklager Jack Smith, die valt onder het ministerie van Justitie. Hij vervolgt Trump voor pogingen om zijn verkiezingsnederlaag in 2020 ongedaan te maken en voor het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.
Gaetz staat bekend als een trouwe aanhanger van Trump. Hij geldt binnen zijn eigen partij als een omstreden figuur en dat betekent dat het uitdagend kan worden om goedkeuring van de Senaat te krijgen voor zijn benoeming, schrijft The Washington Post. Tegen Gaetz liep eerder nog een onderzoek vanwege zijn mogelijke betrokkenheid bij de seksuele uitbuiting van een minderjarige vrouw. Hij kwam uiteindelijk niet voor de rechter.
De voordracht van Gaetz zorgde meteen voor verdeeldheid. "Ik was geschokt door deze aankondiging", zei de als gematigd bekendstaande Republikeinse senator Susan Collins. Haar partijgenoot Lisa Murkowski zei volgens de krant dat Gaetz "niet op mijn bingokaart" stond. Senator Lindsey Graham was een stuk positiever. Hij noemde Gaetz een "slimme vent" en zei presidenten meestal de ruimte te geven om hun eigen kabinetsleden te kiezen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
4 uur geleden