Trump wil oud-generaal met vredesplan als Oekraïne-gezant
WASHINGTON (ANP/RTR) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump wil dat Keith Kellogg, een gepensioneerde luitenant-generaal, de speciale gezant wordt voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. "Samen zullen we vrede bereiken door kracht, en Amerika en de wereld weer veilig maken!" schreef Trump, deels in hoofdletters, op Truth Social over de nominatie.
De 80-jarige Kellogg presenteerde Trump in juni een plan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Het plan omvat onder meer het bevriezen van de gevechtslinies op hun huidige locaties en het dwingen van Kyiv en Moskou naar de onderhandelingstafel.
Kellogg, die stafchef was voor de Nationale Veiligheidsraad van het Witte Huis tijdens Trumps eerste ambtstermijn (2017-2021), moet een centrale rol spelen in de poging het conflict op te lossen, zoals Trump in zijn verkiezingscampagne beloofde. Er is momenteel geen Amerikaanse speciale gezant voor het conflict.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
6 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
8 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
9 uur geleden