Trump wil oud-generaal met vredesplan als Oekraïne-gezant
WASHINGTON (ANP/RTR) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump wil dat Keith Kellogg, een gepensioneerde luitenant-generaal, de speciale gezant wordt voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. "Samen zullen we vrede bereiken door kracht, en Amerika en de wereld weer veilig maken!" schreef Trump, deels in hoofdletters, op Truth Social over de nominatie.
De 80-jarige Kellogg presenteerde Trump in juni een plan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Het plan omvat onder meer het bevriezen van de gevechtslinies op hun huidige locaties en het dwingen van Kyiv en Moskou naar de onderhandelingstafel.
Kellogg, die stafchef was voor de Nationale Veiligheidsraad van het Witte Huis tijdens Trumps eerste ambtstermijn (2017-2021), moet een centrale rol spelen in de poging het conflict op te lossen, zoals Trump in zijn verkiezingscampagne beloofde. Er is momenteel geen Amerikaanse speciale gezant voor het conflict.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
5 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
6 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
6 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
12 uur geleden