Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten
NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil op aanraden van Elon Musk een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt. De Republikeinse presidentskandidaat heeft dat gezegd in een toespraak in New York. Musk zelf moet de commissie gaan leiden.
Als Trump gekozen wordt wil hij een commissie in het leven roepen om "de hele federale overheid financieel en op prestaties door te lichten" en "aanbevelingen voor grondige hervormingen" te doen, zei Trump. "Dat moet echt. We kunnen niet op de huidige voet verder gaan. En Elon, omdat hij het niet zo druk heeft, heeft ermee ingestemd om de taskforce te leiden."
De taskforce moet een plan maken om "binnen een halfjaar fraude en onjuiste betalingen helemaal de wereld uit te helpen", zei Trump. "Dit zal biljoenen dollars besparen. Biljoenen! Dat is enorm. Voor dezelfde dienstverlening die je nu hebt."
Voorafgaand aan de toespraak berichtten Amerikaanse media al over Trumps voornemen. Musk reageerde daarop via zijn eigen socialemediaplatform X. "Ik zie ernaar uit om Amerika te dienen als die kans zich voordoet. Onbetaald, zonder titel, geen enkele erkenning vereist."
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.
55 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS versterken opnieuw hun militaire aanwezigheid rond Iran. Recentelijk zouden vliegtuigen die kant op zijn gestuurd die onder meer kunnen voorzien in het vervoer van militairen, (lucht)bevoorrading van andere vliegtuigen en communicatie. Op zee zou de luchtafweer zijn versterkt, met de komst van een zogenoemde torpedobootjager. Die kan bovendien kruisraketten afvuren. Inmiddels zou het land tien oorlogsschepen in de regio hebben, waaronder de USS Lincoln, het vliegdekschip dat enkele dagen geleden aankwam.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.
2 uur geleden