Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten
NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil op aanraden van Elon Musk een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt. De Republikeinse presidentskandidaat heeft dat gezegd in een toespraak in New York. Musk zelf moet de commissie gaan leiden.
Als Trump gekozen wordt wil hij een commissie in het leven roepen om "de hele federale overheid financieel en op prestaties door te lichten" en "aanbevelingen voor grondige hervormingen" te doen, zei Trump. "Dat moet echt. We kunnen niet op de huidige voet verder gaan. En Elon, omdat hij het niet zo druk heeft, heeft ermee ingestemd om de taskforce te leiden."
De taskforce moet een plan maken om "binnen een halfjaar fraude en onjuiste betalingen helemaal de wereld uit te helpen", zei Trump. "Dit zal biljoenen dollars besparen. Biljoenen! Dat is enorm. Voor dezelfde dienstverlening die je nu hebt."
Voorafgaand aan de toespraak berichtten Amerikaanse media al over Trumps voornemen. Musk reageerde daarop via zijn eigen socialemediaplatform X. "Ik zie ernaar uit om Amerika te dienen als die kans zich voordoet. Onbetaald, zonder titel, geen enkele erkenning vereist."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
6 uur geleden