Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten

Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten

NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil op aanraden van Elon Musk een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt. De Republikeinse presidentskandidaat heeft dat gezegd in een toespraak in New York. Musk zelf moet de commissie gaan leiden.

Als Trump gekozen wordt wil hij een commissie in het leven roepen om "de hele federale overheid financieel en op prestaties door te lichten" en "aanbevelingen voor grondige hervormingen" te doen, zei Trump. "Dat moet echt. We kunnen niet op de huidige voet verder gaan. En Elon, omdat hij het niet zo druk heeft, heeft ermee ingestemd om de taskforce te leiden."

De taskforce moet een plan maken om "binnen een halfjaar fraude en onjuiste betalingen helemaal de wereld uit te helpen", zei Trump. "Dit zal biljoenen dollars besparen. Biljoenen! Dat is enorm. Voor dezelfde dienstverlening die je nu hebt."

Voorafgaand aan de toespraak berichtten Amerikaanse media al over Trumps voornemen. Musk reageerde daarop via zijn eigen socialemediaplatform X. "Ik zie ernaar uit om Amerika te dienen als die kans zich voordoet. Onbetaald, zonder titel, geen enkele erkenning vereist."

Meer uit Buitenland

Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

34 minuten geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

36 minuten geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

1 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

1 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

3 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

3 uur geleden