Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten

Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten

NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil op aanraden van Elon Musk een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt. De Republikeinse presidentskandidaat heeft dat gezegd in een toespraak in New York. Musk zelf moet de commissie gaan leiden.

Als Trump gekozen wordt wil hij een commissie in het leven roepen om "de hele federale overheid financieel en op prestaties door te lichten" en "aanbevelingen voor grondige hervormingen" te doen, zei Trump. "Dat moet echt. We kunnen niet op de huidige voet verder gaan. En Elon, omdat hij het niet zo druk heeft, heeft ermee ingestemd om de taskforce te leiden."

De taskforce moet een plan maken om "binnen een halfjaar fraude en onjuiste betalingen helemaal de wereld uit te helpen", zei Trump. "Dit zal biljoenen dollars besparen. Biljoenen! Dat is enorm. Voor dezelfde dienstverlening die je nu hebt."

Voorafgaand aan de toespraak berichtten Amerikaanse media al over Trumps voornemen. Musk reageerde daarop via zijn eigen socialemediaplatform X. "Ik zie ernaar uit om Amerika te dienen als die kans zich voordoet. Onbetaald, zonder titel, geen enkele erkenning vereist."

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

1 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

2 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

2 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

3 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

3 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

4 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

4 uur geleden