Trump wil op aanraden Musk overheidsfinanciën doorlichten
NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil op aanraden van Elon Musk een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt. De Republikeinse presidentskandidaat heeft dat gezegd in een toespraak in New York. Musk zelf moet de commissie gaan leiden.
Als Trump gekozen wordt wil hij een commissie in het leven roepen om "de hele federale overheid financieel en op prestaties door te lichten" en "aanbevelingen voor grondige hervormingen" te doen, zei Trump. "Dat moet echt. We kunnen niet op de huidige voet verder gaan. En Elon, omdat hij het niet zo druk heeft, heeft ermee ingestemd om de taskforce te leiden."
De taskforce moet een plan maken om "binnen een halfjaar fraude en onjuiste betalingen helemaal de wereld uit te helpen", zei Trump. "Dit zal biljoenen dollars besparen. Biljoenen! Dat is enorm. Voor dezelfde dienstverlening die je nu hebt."
Voorafgaand aan de toespraak berichtten Amerikaanse media al over Trumps voornemen. Musk reageerde daarop via zijn eigen socialemediaplatform X. "Ik zie ernaar uit om Amerika te dienen als die kans zich voordoet. Onbetaald, zonder titel, geen enkele erkenning vereist."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
13 uur geleden