Trump wil Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un ontmoeten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil weer een nieuwe ontmoeting met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un. De twee zagen elkaar drie keer tijdens Trumps eerste ambtstermijn, maar nog niet sinds Trump terugkeerde in het Witte Huis in januari van dit jaar.
Trump hoopt dat het gesprek met Kim nog dit jaar plaatsvindt, zei hij tijdens een top met de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung. Lee moedigde zijn Amerikaanse ambtgenoot aan om weer met Kim om tafel te gaan, zodat hij als "vredestichter" kan optreden.
Trump zei uit te kijken naar een ontmoeting met Kim, die erg aardig tegen hem zou zijn geweest. De Republikein beweerde Kim "beter dan bijna iedereen" te kennen, "behalve zijn zus".
De eerdere gesprekken zorgden voor een afname van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Noord-Korea, maar leidden niet tot blijvende afspraken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
14 uur geleden