
'Trump wil Noord-Korea helpen bij bestrijding coronavirus'
PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un in een brief aangeboden om samen te werken bij de bestrijding van het coronavirus. Dat meldden Noord-Koreaanse staatsmedia.
Volgens de staatsmedia heeft Kim een brief van Trump ontvangen waarin de Amerikaanse president zegt onder de indruk te zijn van de inspanningen van de Noord-Koreaanse leider om zijn volk te beschermen tegen het coronavirus. Er stond niet bij wanneer de brief was ontvangen.
In de brief zou Trump ook plannen uiteenzetten om de banden tussen de twee landen weer aan te halen.
Noord-Korea noemde de brief een teken van de "de speciale en zeer hechte persoonlijke betrekkingen" tussen de twee leiders, ondanks recente wrijvingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran gaat op een andere manier samenwerken met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), aldus minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. "Onze samenwerking met het agentschap is niet gestopt, maar zal een nieuwe vorm aannemen", verklaarde de bewindsman tegenover diplomaten. Hij zei dat verzoeken om nucleaire installaties te inspecteren "per geval zullen worden beoordeeld".
12 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse kustregio Catalonië wordt gewaarschuwd voor hevige regenval en overstromingsgevaar. De autoriteiten roepen inwoners op niet te reizen en uit de buurt te blijven van rivieren en andere mogelijk risicovolle plekken, bericht het regionale medium Catalan News.
29 minuten geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Het overleg over een bestand in de Gazastrook stuit op obstakels, zeggen Israëlische en Palestijnse bronnen tegen persbureau Reuters. Er zou onder meer onenigheid zijn over de vraag hoever de Israëlische krijgsmacht zich moet terugtrekken. Ook wordt naar verluidt gediscussieerd over kwesties rond humanitaire hulpverlening en garanties over het beëindigen van de oorlog.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov is zijn bezoek aan Noord-Korea begonnen met een ontmoeting met zijn ambtgenoot Choe Son-hui, berichten Russische staatsmedia. Hij noemde de relatie tussen beide landen een "onoverwinnelijke broederschap".
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat een nieuw hoofdstuk is aangebroken voor zijn land omdat de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) is begonnen met een ontwapeningsproces. De eerste wapens werden vrijdag symbolisch vernietigd, een belangrijke stap richting beëindiging van het conflict met de Turkse staat.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne is in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw het doelwit geworden van een grote Russische aanval, meldt president Volodymyr Zelensky. Er zijn volgens hem zeker twee doden en ongeveer twintig gewonden gevallen. Hij roept op tot sancties tegen Rusland en meer hulp voor de verdediging van zijn land.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.
8 uur geleden