Trump wil niet dat VS zich met oorlog Syrië bemoeien
PARIJS (ANP/AFP) - Donald Trump, de aanstaande Amerikaanse president, vindt dat de Verenigde Staten zich niet moeten bemoeien met de situatie in Syrië, waar opstandelingen een groot offensief zijn begonnen tegen het leger van president Bashar al Assad. "Dit is niet onze strijd", schrijft hij in hoofdletters op zijn socialemediaplatform Truth Social. "Laat ze het uitvechten. Bemoei je er niet mee!"
Trump schrijft dat het goed mogelijk is dat de rebellen Assad zullen verjagen, net als zijn Russische bondgenoten. Assad wist tijdens de Syrische burgeroorlog, die in 2011 begon, aan de macht te blijven dankzij militaire steun van onder meer Rusland. Volgens Trump kan Rusland nu niet veel voor hem doen "omdat ze zo ontzettend vastzitten in Oekraïne".
Trump publiceerde zijn bericht vlak voordat hij een ontmoeting had met de Franse president Emmanuel Macron. De Amerikaan is in Parijs voor de plechtige heropening van de Notre-Dame zaterdagavond.
De VS hebben ongeveer duizend soldaten in Syrië, vooral op bases in het oosten van het land.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
4 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
6 uur geleden