Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil niet dat VS zich met oorlog Syrië bemoeien

Trump wil niet dat VS zich met oorlog Syrië bemoeien

PARIJS (ANP/AFP) - Donald Trump, de aanstaande Amerikaanse president, vindt dat de Verenigde Staten zich niet moeten bemoeien met de situatie in Syrië, waar opstandelingen een groot offensief zijn begonnen tegen het leger van president Bashar al Assad. "Dit is niet onze strijd", schrijft hij in hoofdletters op zijn socialemediaplatform Truth Social. "Laat ze het uitvechten. Bemoei je er niet mee!"

Trump schrijft dat het goed mogelijk is dat de rebellen Assad zullen verjagen, net als zijn Russische bondgenoten. Assad wist tijdens de Syrische burgeroorlog, die in 2011 begon, aan de macht te blijven dankzij militaire steun van onder meer Rusland. Volgens Trump kan Rusland nu niet veel voor hem doen "omdat ze zo ontzettend vastzitten in Oekraïne".

Trump publiceerde zijn bericht vlak voordat hij een ontmoeting had met de Franse president Emmanuel Macron. De Amerikaan is in Parijs voor de plechtige heropening van de Notre-Dame zaterdagavond.

De VS hebben ongeveer duizend soldaten in Syrië, vooral op bases in het oosten van het land.

Meer uit Buitenland

Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

1 uur geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

1 uur geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

2 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

5 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

6 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

7 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

12 uur geleden