Trump wil niet betalen voor beveiliging Harry en Meghan
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet van plan financieel op te draaien voor de beveiliging van de Britse prins Harry en zijn echtgenote Meghan. Die zijn volgens Amerikaanse media verhuisd van Canada naar Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië.
Trump liet dat zondagavond weten via Twitter. Hij refereerde aan berichten dat het stel, dat een stap terug heeft gedaan in de Britse koninklijke familie, permanent in Canada zou gaan wonen maar dat land nu heeft verruild voor de VS. "Echter, de VS zullen niet betalen voor hun beveiliging. Zij moeten dat betalen!", aldus de president.
Harry en Meghan reageerden zondagavond vrij snel op de tweet van Trump. Ze verklaarden geen plannen te hebben om een beroep te doen op de VS voor de financiering van hun beveiliging en gaven aan dat ze dat zelf al hadden geregeld.
Bewonderaar
Trump begon zijn tweet overigens met de verklaring dat hij een "goede vriend en bewonderaar" is van de Britse koningin en het Verenigd Koninkrijk.
Nadat het stel het stapje terug had gedaan, kondigde Canada in februari overigens ook aan te stoppen met het betalen van hun beveiliging.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.
10 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
1 uur geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.
1 uur geledenTSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
4 uur geleden