Trump wil medische hulpmiddelen op bevel in VS laten maken
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnenkort met een uitvoerend bevel om het gebrek aan productie van medische hulpmiddelen in eigen land aan te pakken. De verplichting volgt in de nasleep van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in de Verenigde Staten, aldus het Witte Huis.
Trumps handelsadviseur Peter Navarro vertelde op Fox News dat federale instanties binnenkort verplicht zullen worden om in de VS gemaakte producten te kopen. De uitbraak van het virus heeft volgens hem vooral ook de afhankelijkheid van China in deze aan het licht gebracht.
Navarro gaf geen details over de plannen. Ook over een tijdsspanne liet hij zich niet uit. Navarro zei dat er ook aanvullende stappen nodig waren, waaronder deregulering, waardoor het voor farmaceutische bedrijven gemakkelijker werd om in de VS te opereren.
Verschillende functionarissen zijn tegen het bevel. Zij betogen dat de plannen om de invoer uit China te beteugelen ertoe kan leiden dat China geplande leveringen van onder meer mondkapjes, maar ook andere beschermende uitrusting zal terugschroeven.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
1 uur geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
2 uur geleden