Trump wil medische hulpmiddelen op bevel in VS laten maken
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnenkort met een uitvoerend bevel om het gebrek aan productie van medische hulpmiddelen in eigen land aan te pakken. De verplichting volgt in de nasleep van de uitbraak van het nieuwe coronavirus in de Verenigde Staten, aldus het Witte Huis.
Trumps handelsadviseur Peter Navarro vertelde op Fox News dat federale instanties binnenkort verplicht zullen worden om in de VS gemaakte producten te kopen. De uitbraak van het virus heeft volgens hem vooral ook de afhankelijkheid van China in deze aan het licht gebracht.
Navarro gaf geen details over de plannen. Ook over een tijdsspanne liet hij zich niet uit. Navarro zei dat er ook aanvullende stappen nodig waren, waaronder deregulering, waardoor het voor farmaceutische bedrijven gemakkelijker werd om in de VS te opereren.
Verschillende functionarissen zijn tegen het bevel. Zij betogen dat de plannen om de invoer uit China te beteugelen ertoe kan leiden dat China geplande leveringen van onder meer mondkapjes, maar ook andere beschermende uitrusting zal terugschroeven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
17 uur geleden