Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil Matthew Whitaker als NAVO-ambassadeur

Trump wil Matthew Whitaker als NAVO-ambassadeur

WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump wil Matthew Whitaker als zijn vertegenwoordiger bij de NAVO. Trump noemt hem een trouwe patriot die "Amerika op de eerste plaats zal zetten".

Whitaker maakte enkele jaren geleden al enige tijd deel uit van de eerste regering van Trump. Hij trad op als waarnemend minister van Justitie nadat de president Jeff Sessions had ontslagen.

Trump zei in een verklaring dat Whitaker de belangen van zijn land gaat verdedigen bij de NAVO. Ook moet hij de banden met NAVO-bondgenoten gaan versterken.

Die banden stonden tijdens het eerste presidentschap van Trump soms onder druk. Hij herhaalde dit jaar dat lidstaten die financieel in gebreke blijven wat hem betreft niet op Amerikaanse bescherming hoeven te rekenen.

Meer uit Buitenland

Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

36 minuten geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

1 uur geleden
Regeringsleger Jemen claimt controle over Bab al-Mandeb

DHUBAB (ANP/RTR) - Het Jemenitische regeringsleger zegt de controle over de zeestraat Bab al-Mandeb terug te hebben veroverd op de Houthi's, meldt Al Jazeera. Die groep nam het gebied rond die belangrijke vaarroute vorige maand in na een snelle opmars, maar het regeringsleger kondigde maandag een tegenoffensief aan.

1 uur geleden
Andrew Mountbatten-Windsor start rechtszaak tegen politie

LONDEN (ANP) - Andrew Mountbatten-Windsor is een rechtszaak gestart tegen Thames Valley Police. De voormalige prins wil de rechtmatigheid van de huiszoekingsbevelen die in februari tot zijn arrestatie leidden, laten onderzoeken, meldt persbureau Reuters maandag.

2 uur geleden
Spaanse premier kondigt nieuwe verkiezingen aan om woningcrisis

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd vanwege de woningcrisis die al weken voor grote protesten zorgt. Zijn regering deed vorige week twee wetsvoorstellen om die crisis aan te pakken, maar die werden weggestemd door het parlement.

4 uur geleden
Deens bevolkingsregister gehackt, gegevens miljoenen buitgemaakt

KOPENHAGEN (ANP/AFP/BELGA) - Hackers zijn binnengedrongen in het Deense Centrale Personenregister (CPR) en hebben toegang gekregen tot de persoonsgegevens van ongeveer 8,8 miljoen mensen. Dat heeft het ministerie van Onderzoek, Onderwijs en Digitalisering bekendgemaakt. Het gaat onder meer om namen, adressen en CPR-nummers, de Deense variant van een BSN-nummer. In Denemarken wonen ongeveer zes miljoen mensen. Het gaat ook om gegevens van mensen die geëmigreerd zijn of inmiddels zijn overleden.

4 uur geleden
Japanse premier noemt bevolkingskrimp stille nationale crisis

TOKIO (ANP/AFP) - De bevolkingsafname in Japan is een "nationale crisis die stilletjes vordert", zei premier Sanae Takaichi tijdens een toespraak in het parlement. Ze beloofde voor het einde van dit jaar een strategie op te stellen om de krimp aan te pakken.

4 uur geleden