Trump wil Matthew Whitaker als NAVO-ambassadeur
WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump wil Matthew Whitaker als zijn vertegenwoordiger bij de NAVO. Trump noemt hem een trouwe patriot die "Amerika op de eerste plaats zal zetten".
Whitaker maakte enkele jaren geleden al enige tijd deel uit van de eerste regering van Trump. Hij trad op als waarnemend minister van Justitie nadat de president Jeff Sessions had ontslagen.
Trump zei in een verklaring dat Whitaker de belangen van zijn land gaat verdedigen bij de NAVO. Ook moet hij de banden met NAVO-bondgenoten gaan versterken.
Die banden stonden tijdens het eerste presidentschap van Trump soms onder druk. Hij herhaalde dit jaar dat lidstaten die financieel in gebreke blijven wat hem betreft niet op Amerikaanse bescherming hoeven te rekenen.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
8 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
8 uur geleden