Trump wil Matthew Whitaker als NAVO-ambassadeur
WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump wil Matthew Whitaker als zijn vertegenwoordiger bij de NAVO. Trump noemt hem een trouwe patriot die "Amerika op de eerste plaats zal zetten".
Whitaker maakte enkele jaren geleden al enige tijd deel uit van de eerste regering van Trump. Hij trad op als waarnemend minister van Justitie nadat de president Jeff Sessions had ontslagen.
Trump zei in een verklaring dat Whitaker de belangen van zijn land gaat verdedigen bij de NAVO. Ook moet hij de banden met NAVO-bondgenoten gaan versterken.
Die banden stonden tijdens het eerste presidentschap van Trump soms onder druk. Hij herhaalde dit jaar dat lidstaten die financieel in gebreke blijven wat hem betreft niet op Amerikaanse bescherming hoeven te rekenen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
27 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.
4 uur geleden