Trump wil maandag aantonen dat aanklacht Georgia onterecht is
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse voormalige president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij maandag zal aantonen dat de aanklacht tegen hem in Georgia onterecht is. "Er zal een complete naamzuivering komen", schrijft hij op zijn eigen sociale netwerk. Trump is aangeklaagd door Georgia omdat hij in 2020 heeft geprobeerd de uitslag van de presidentsverkiezingen terug te draaien, maar de oud-president beweert dat een nieuw "gedetailleerd" rapport bewijst dat er juist door de Democraten is gefraudeerd en dat hij dus correct heeft gehandeld.
Trump is in Georgia onder meer aangeklaagd voor valsheid in geschrifte en afpersing. Hij schrijft dat hij "onweerlegbaar" bewijs heeft en dat alle aanklachten tegen hem geschrapt moeten worden. In een uitgelekte geluidsopname uit 2020 is te horen dat Trump er bij de hoogste verkiezingsfunctionaris van Georgia op heeft aangedrongen om genoeg stemmen te vinden om de belangrijke staat toch te winnen van de Democraat Joe Biden, die volgens Trump alleen gewonnen had door fraude te plegen. Trump heeft nooit overtuigend bewijs geleverd dat er gefraudeerd is.
Trump herhaalde dat er een heksenjacht tegen hem gaande is en dat het een politieke vervolging is om te voorkomen dat hij de presidentsverkiezingen in 2024 kan winnen. "Ze zijn nooit achter de mensen aangegaan die de verkiezingen hebben gemanipuleerd, maar alleen achter de mensen die vechten om de manipulatoren te vinden", schrijft Trump.
De Republikein is ook al aangeklaagd voor het achterhouden van geheime documenten, het betalen van zwijggeld, seksueel wangedrag en smaad.
Meer uit Buitenland
LANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
30 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.
1 uur geledenADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
3 uur geledenJUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
4 uur geleden