Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een loyalist en zijn schoondochter naar voren geschoven om de Republikeinse Partij te gaan leiden. Hij nomineerde de Republikein Michael Whatley en zijn "zeer getalenteerde schoondochter" Lara Trump, berichten Amerikaanse media.

Trump heeft er geen geheim van gemaakt af te willen van de huidige topvrouw van het Republikeins Nationaal Comité, Ronna McDaniel. Die ligt onder vuur vanwege tegenvallende verkiezingsresultaten in de afgelopen jaren.

De oud-president heeft nu ook duidelijk gemaakt wie hij na haar vertrek in de partijtop wil zien: schoondochter Lara en zijn "vriend" Whatley. Die schaarde zich achter de onbewezen beschuldigingen van Trump over verkiezingsfraude en staat momenteel aan het hoofd van de Republikeinse Partij in North Carolina.

Gestemd

Het Republikeins Nationaal Comité, de landelijke partijtop, liet dinsdag weten dat McDaniel in elk geval niet zal opstappen voor de voorverkiezingen in de staat South Carolina op 24 februari. Als ze daarna vertrekt, moet worden gestemd over haar opvolging.

De steun van Trump garandeert niet dat Whatley en Lara Trump ook daadwerkelijk het partijleiderschap kunnen overnemen. De oud-president steunde Whatley vorig jaar ook bij een poging een plek in de landelijke partijtop te bemachtigen. Hij verloor toen.

Meer uit Buitenland

Israël: gelijktijdige vrijlating gijzelaars maandagochtend vroeg

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat de vrijlating van gijzelaars door Hamas maandagochtend vroeg zal plaatsvinden. De verwachting is volgens een regeringswoordvoerder dat de nog levende gijzelaars gelijktijdig vrijkomen.

58 minuten geleden
BBC: nog onderhandelingen in aanloop naar vrijlating gijzelaars

GAZA-STAD (ANP) - In aanloop naar de verwachte vrijlating van gijzelaars door Hamas, wordt nog onderhandeld. Die gesprekken gaan over de eisen van Hamas over welke gevangenen als tegenprestatie vrijgelaten moeten worden door Israël, bericht de Britse omroep BBC. Die sprak een Palestijnse bron die informatie had over de lopende gesprekken.

2 uur geleden
Leger Pakistan: zeker 200 Afghanen gedood in grensconflict

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Het Pakistaanse leger heeft meer dan tweehonderd "Taliban en gelieerde terroristen" gedood bij nachtelijke gevechten aan de grens met Afghanistan. Dat meldt het leger in een verklaring.

2 uur geleden
Bronnen: grensovergang Rafah tussen Gaza en Egypte dinsdag open

RAFAH (ANP/DPA) - De grensovergang bij Rafah tussen Egypte en de Gazastrook heropent naar verwachting dinsdag voor burgers, melden bronnen uit verschillende landen.

2 uur geleden
Ook Merz en Costa naar Egypte voor internationale top over Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR/AFP/DPA) - Ook de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en voorzitter Antonio Costa van de EU-leiders reizen maandag naar Egypte af om deel te nemen aan de internationale vredestop waarin de toekomst van Gaza wordt besproken.

3 uur geleden
Bron: Hamas gaat Gaza na oorlog niet besturen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas gaat na de oorlog niet deelnemen aan het bestuur van de Gazastrook. Dat zegt een bron binnen de groep tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Officieren Madagaskar zeggen controle krijgsmacht over te nemen

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - Officieren in Madagaskar zeggen de controle over te nemen over de krijgsmacht. "Vanaf nu zullen alle bevelen voor het Malagassische leger - of het nu gaat om land-, lucht- of zeestrijdkrachten - afkomstig zijn van het CAPSAT-hoofdkwartier", stellen ze in een videoboodschap.

4 uur geleden