Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een loyalist en zijn schoondochter naar voren geschoven om de Republikeinse Partij te gaan leiden. Hij nomineerde de Republikein Michael Whatley en zijn "zeer getalenteerde schoondochter" Lara Trump, berichten Amerikaanse media.

Trump heeft er geen geheim van gemaakt af te willen van de huidige topvrouw van het Republikeins Nationaal Comité, Ronna McDaniel. Die ligt onder vuur vanwege tegenvallende verkiezingsresultaten in de afgelopen jaren.

De oud-president heeft nu ook duidelijk gemaakt wie hij na haar vertrek in de partijtop wil zien: schoondochter Lara en zijn "vriend" Whatley. Die schaarde zich achter de onbewezen beschuldigingen van Trump over verkiezingsfraude en staat momenteel aan het hoofd van de Republikeinse Partij in North Carolina.

Gestemd

Het Republikeins Nationaal Comité, de landelijke partijtop, liet dinsdag weten dat McDaniel in elk geval niet zal opstappen voor de voorverkiezingen in de staat South Carolina op 24 februari. Als ze daarna vertrekt, moet worden gestemd over haar opvolging.

De steun van Trump garandeert niet dat Whatley en Lara Trump ook daadwerkelijk het partijleiderschap kunnen overnemen. De oud-president steunde Whatley vorig jaar ook bij een poging een plek in de landelijke partijtop te bemachtigen. Hij verloor toen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe lancering van Europese raket Ariane 6

KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.

20 minuten geleden
Media: omstreden Russisch graanschip wordt niet gelost in Israël

TEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".

1 uur geleden
Oekraïense militaire top zet tijdslimiet op inzet frontsoldaten

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Vrouw op Thais vliegveld gepakt met 30 schildpadden onder kleding

BANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.

2 uur geleden
Zelensky wil van VS horen wat Rusland wil met tijdelijk bestand

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.

2 uur geleden
VK steekt 25 miljoen pond extra in veiligheid Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.

2 uur geleden
België wil 7 kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.

2 uur geleden