Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een loyalist en zijn schoondochter naar voren geschoven om de Republikeinse Partij te gaan leiden. Hij nomineerde de Republikein Michael Whatley en zijn "zeer getalenteerde schoondochter" Lara Trump, berichten Amerikaanse media.

Trump heeft er geen geheim van gemaakt af te willen van de huidige topvrouw van het Republikeins Nationaal Comité, Ronna McDaniel. Die ligt onder vuur vanwege tegenvallende verkiezingsresultaten in de afgelopen jaren.

De oud-president heeft nu ook duidelijk gemaakt wie hij na haar vertrek in de partijtop wil zien: schoondochter Lara en zijn "vriend" Whatley. Die schaarde zich achter de onbewezen beschuldigingen van Trump over verkiezingsfraude en staat momenteel aan het hoofd van de Republikeinse Partij in North Carolina.

Gestemd

Het Republikeins Nationaal Comité, de landelijke partijtop, liet dinsdag weten dat McDaniel in elk geval niet zal opstappen voor de voorverkiezingen in de staat South Carolina op 24 februari. Als ze daarna vertrekt, moet worden gestemd over haar opvolging.

De steun van Trump garandeert niet dat Whatley en Lara Trump ook daadwerkelijk het partijleiderschap kunnen overnemen. De oud-president steunde Whatley vorig jaar ook bij een poging een plek in de landelijke partijtop te bemachtigen. Hij verloor toen.

Meer uit Buitenland

BBC verwikkeld in rel over Trump-beelden

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk is ophef ontstaan over de wijze waarop omroep BBC beelden bewerkt zou hebben van de Amerikaanse president Donald Trump. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde de kwestie "zeer ernstig" en ook het Witte Huis heeft al boos gereageerd. De BBC liet weten dat de topman van de omroep maandag een parlementscommissie zal informeren.

36 minuten geleden
Staatsmedium: Iran staat voor nationale ramp door watertekort

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran staat door droogte en een nijpend watertekort voor een nationale ramp. Dit bericht de staatskrant Ettelaat, die melding maakt van het leegraken van meerdere stuwmeren die voor de watervoorziening zijn aangelegd.

46 minuten geleden
België krijgt Britse militaire hulp na drone-incidenten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk komt NAVO-bondgenoot België te hulp na herhaaldelijke drone-incidenten in het Belgische luchtruim. De Britse omroep BBC bericht dat Britse militairen en materieel naar België gaan om de verdediging daar te versterken.

2 uur geleden
Hamas kondigt teruggave lichaam Israëlische militair aan

CAÏRO (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas heeft aangekondigd Israël een militair terug te geven die is gedood in 2014. Het lichaam van Hadar Goldin zou zijn gevonden in een tunnel in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS neemt maatregelen na crash MD-11

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit heeft na een dodelijke crash opdracht gegeven vrachtvliegtuigen van het type MD-11 en MD-11F voorlopig aan de grond te houden. De FAA stelt dat verdere vluchten verboden zijn "totdat het vliegtuig is geïnspecteerd en alle noodzakelijke correctieve maatregelen zijn uitgevoerd."

3 uur geleden
Honderdduizenden mensen geëvacueerd op Filipijnen om supertyfoon

MANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.

6 uur geleden
Energievoorziening Oekraïne 'nul' door Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.

7 uur geleden