Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een loyalist en zijn schoondochter naar voren geschoven om de Republikeinse Partij te gaan leiden. Hij nomineerde de Republikein Michael Whatley en zijn "zeer getalenteerde schoondochter" Lara Trump, berichten Amerikaanse media.

Trump heeft er geen geheim van gemaakt af te willen van de huidige topvrouw van het Republikeins Nationaal Comité, Ronna McDaniel. Die ligt onder vuur vanwege tegenvallende verkiezingsresultaten in de afgelopen jaren.

De oud-president heeft nu ook duidelijk gemaakt wie hij na haar vertrek in de partijtop wil zien: schoondochter Lara en zijn "vriend" Whatley. Die schaarde zich achter de onbewezen beschuldigingen van Trump over verkiezingsfraude en staat momenteel aan het hoofd van de Republikeinse Partij in North Carolina.

Gestemd

Het Republikeins Nationaal Comité, de landelijke partijtop, liet dinsdag weten dat McDaniel in elk geval niet zal opstappen voor de voorverkiezingen in de staat South Carolina op 24 februari. Als ze daarna vertrekt, moet worden gestemd over haar opvolging.

De steun van Trump garandeert niet dat Whatley en Lara Trump ook daadwerkelijk het partijleiderschap kunnen overnemen. De oud-president steunde Whatley vorig jaar ook bij een poging een plek in de landelijke partijtop te bemachtigen. Hij verloor toen.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door aardbeving met kracht van 6.5 in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.

31 minuten geleden
11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

1 uur geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

4 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

6 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

7 uur geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

7 uur geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

9 uur geleden