Trump wil loyalist en schoondochter in top Republikeinse Partij
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een loyalist en zijn schoondochter naar voren geschoven om de Republikeinse Partij te gaan leiden. Hij nomineerde de Republikein Michael Whatley en zijn "zeer getalenteerde schoondochter" Lara Trump, berichten Amerikaanse media.
Trump heeft er geen geheim van gemaakt af te willen van de huidige topvrouw van het Republikeins Nationaal Comité, Ronna McDaniel. Die ligt onder vuur vanwege tegenvallende verkiezingsresultaten in de afgelopen jaren.
De oud-president heeft nu ook duidelijk gemaakt wie hij na haar vertrek in de partijtop wil zien: schoondochter Lara en zijn "vriend" Whatley. Die schaarde zich achter de onbewezen beschuldigingen van Trump over verkiezingsfraude en staat momenteel aan het hoofd van de Republikeinse Partij in North Carolina.
Gestemd
Het Republikeins Nationaal Comité, de landelijke partijtop, liet dinsdag weten dat McDaniel in elk geval niet zal opstappen voor de voorverkiezingen in de staat South Carolina op 24 februari. Als ze daarna vertrekt, moet worden gestemd over haar opvolging.
De steun van Trump garandeert niet dat Whatley en Lara Trump ook daadwerkelijk het partijleiderschap kunnen overnemen. De oud-president steunde Whatley vorig jaar ook bij een poging een plek in de landelijke partijtop te bemachtigen. Hij verloor toen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.
4 uur geleden