
Trump wil importheffingen landbouwproducten op 2 april invoeren
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil importheffingen op landbouwproducten opleggen, die vanaf 2 april moeten ingaan. Dit meldt hij in een bericht op zijn platform Truth Social.
Hij zei daarbij niet op welke specifieke producten of voor welke landen de heffingen moeten gelden. "Aan de geweldige boeren van de Verenigde Staten: Bereid je voor om een hoop landbouwproducten te gaan maken die BINNEN de Verenigde Staten verkocht zullen worden. Op 2 april worden er invoerheffingen ingesteld op buitenlandse producten", schrijft hij maandag in zijn bericht. "Veel plezier!"
Eerder maandag was het niet duidelijk of het om de wereldwijde wederkerige importheffingen ging waarmee hij heeft gedreigd. Dat zijn heffingen tegen landen die invoertarieven op Amerikaanse producten leggen. Een regeringsfunctionaris meldt nu tegenover persbureau Bloomberg dat de importheffingen op landbouwproducten bij de wederkerige heffingen horen. Die zouden gelden voor vrijwel alle handelspartners van de VS. Maandag heeft Trump bekendgemaakt dat ze vanaf 2 april moeten ingaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
15 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De technologische industrie in Nederland vindt het goed dat er meer duidelijkheid is nu de Verenigde Staten en de Europese Unie hun handelsakkoord hebben bekrachtigd. Dat heeft een woordvoerder van ondernemersorganisatie FME laten weten. Desondanks blijven er volgens FME "haken en ogen" aan de deal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Walmart behoorde donderdag tot de grotere dalers op de beurzen in New York. De winst van 's werelds grootste retailer bleef voor het eerst in jaren onder de verwachtingen van kenners, wat een gestegen omzet overschaduwde. Het Amerikaanse winkelconcern zag de verzekeringsclaims, zijn juridische kosten en herstructureringskosten oplopen.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/RTR) - Een consortium met het Noorse staatsfonds en de Nederlandse pensioenbelegger APG is van plan om medio september een bindend bod uit te brengen op een belang in het Duitse deel van netbeheerder TenneT. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Of het meteen om een meerderheidsbelang gaat, is nog onduidelijk.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.
4 uur geleden