Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil illegale migranten opsluiten in Guantánamo Bay

Trump wil illegale migranten opsluiten in Guantánamo Bay

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de omstreden gevangenis Guantánamo Bay gebruiken om illegale migranten op te sluiten. Trump zei woensdag dat hij een presidentieel bevel gaat tekenen en dat het Pentagon en veiligheidsdienst Homeland Security een migrantenopvang in het kamp moeten voorbereiden.

"We hebben 30.000 bedden in Guantanamo om de ergste criminele illegale migranten op te sluiten die het Amerikaanse volk bedreigen", aldus de president. Hij noemt de gevangenis een "moeilijke plek om uit te komen" en zegt dat de maatregel de capaciteit om migranten vast te houden zou verdubbelen.

De gevangenis op Cuba is lange tijd gebruikt om terreurverdachten op te sluiten. Het kamp is omstreden omdat er martelingen plaatsvonden en mensen zonder proces werden vastgezet. De vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden waren van plan om de gevangenis te sluiten en haalden daar de afgelopen jaren veel mensen weg. Begin deze maand schreef The New York Times dat er nog maar vijftien mensen vastzaten in Guantánamo Bay. Op het hoogtepunt zaten er achthonderd gevangenen

Trump kondigde het plan aan toen hij een wet ondertekende over het vasthouden van ongedocumenteerde migranten die verdacht worden van diefstal of gewelddadige misdrijven. Dat heet de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige student die werd vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal. Het is de eerste wet die Trump ondertekent sinds hij is teruggekeerd in het Witte Huis.

Meer uit Buitenland

Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

16 minuten geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

27 minuten geleden
Ook China mag bij vredesraad van Trump

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.

1 uur geleden
Deel Kyiv zonder verwarming na aanval

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.

2 uur geleden
Trump plaatst weer bericht van NAVO-topman Rutte op sociale media

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.

2 uur geleden
Trump meldt 'erg goed' telefoongesprek met Rutte over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"

3 uur geleden
Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

7 uur geleden