Trump wil illegale migranten opsluiten in Guantánamo Bay
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de omstreden gevangenis Guantánamo Bay gebruiken om illegale migranten op te sluiten. Trump zei woensdag dat hij een presidentieel bevel gaat tekenen en dat het Pentagon en veiligheidsdienst Homeland Security een migrantenopvang in het kamp moeten voorbereiden.
"We hebben 30.000 bedden in Guantanamo om de ergste criminele illegale migranten op te sluiten die het Amerikaanse volk bedreigen", aldus de president. Hij noemt de gevangenis een "moeilijke plek om uit te komen" en zegt dat de maatregel de capaciteit om migranten vast te houden zou verdubbelen.
De gevangenis op Cuba is lange tijd gebruikt om terreurverdachten op te sluiten. Het kamp is omstreden omdat er martelingen plaatsvonden en mensen zonder proces werden vastgezet. De vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden waren van plan om de gevangenis te sluiten en haalden daar de afgelopen jaren veel mensen weg. Begin deze maand schreef The New York Times dat er nog maar vijftien mensen vastzaten in Guantánamo Bay. Op het hoogtepunt zaten er achthonderd gevangenen
Trump kondigde het plan aan toen hij een wet ondertekende over het vasthouden van ongedocumenteerde migranten die verdacht worden van diefstal of gewelddadige misdrijven. Dat heet de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige student die werd vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal. Het is de eerste wet die Trump ondertekent sinds hij is teruggekeerd in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
2 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
6 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
6 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
7 uur geleden