Trump wil illegale migranten opsluiten in Guantánamo Bay
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de omstreden gevangenis Guantánamo Bay gebruiken om illegale migranten op te sluiten. Trump zei woensdag dat hij een presidentieel bevel gaat tekenen en dat het Pentagon en veiligheidsdienst Homeland Security een migrantenopvang in het kamp moeten voorbereiden.
"We hebben 30.000 bedden in Guantanamo om de ergste criminele illegale migranten op te sluiten die het Amerikaanse volk bedreigen", aldus de president. Hij noemt de gevangenis een "moeilijke plek om uit te komen" en zegt dat de maatregel de capaciteit om migranten vast te houden zou verdubbelen.
De gevangenis op Cuba is lange tijd gebruikt om terreurverdachten op te sluiten. Het kamp is omstreden omdat er martelingen plaatsvonden en mensen zonder proces werden vastgezet. De vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden waren van plan om de gevangenis te sluiten en haalden daar de afgelopen jaren veel mensen weg. Begin deze maand schreef The New York Times dat er nog maar vijftien mensen vastzaten in Guantánamo Bay. Op het hoogtepunt zaten er achthonderd gevangenen
Trump kondigde het plan aan toen hij een wet ondertekende over het vasthouden van ongedocumenteerde migranten die verdacht worden van diefstal of gewelddadige misdrijven. Dat heet de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige student die werd vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal. Het is de eerste wet die Trump ondertekent sinds hij is teruggekeerd in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
9 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
11 uur geleden