Trump wil illegale migranten opsluiten in Guantánamo Bay
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de omstreden gevangenis Guantánamo Bay gebruiken om illegale migranten op te sluiten. Trump zei woensdag dat hij een presidentieel bevel gaat tekenen en dat het Pentagon en veiligheidsdienst Homeland Security een migrantenopvang in het kamp moeten voorbereiden.
"We hebben 30.000 bedden in Guantanamo om de ergste criminele illegale migranten op te sluiten die het Amerikaanse volk bedreigen", aldus de president. Hij noemt de gevangenis een "moeilijke plek om uit te komen" en zegt dat de maatregel de capaciteit om migranten vast te houden zou verdubbelen.
De gevangenis op Cuba is lange tijd gebruikt om terreurverdachten op te sluiten. Het kamp is omstreden omdat er martelingen plaatsvonden en mensen zonder proces werden vastgezet. De vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden waren van plan om de gevangenis te sluiten en haalden daar de afgelopen jaren veel mensen weg. Begin deze maand schreef The New York Times dat er nog maar vijftien mensen vastzaten in Guantánamo Bay. Op het hoogtepunt zaten er achthonderd gevangenen
Trump kondigde het plan aan toen hij een wet ondertekende over het vasthouden van ongedocumenteerde migranten die verdacht worden van diefstal of gewelddadige misdrijven. Dat heet de Laken Riley Act, vernoemd naar een 22-jarige student die werd vermoord door een Venezolaan die eerder was aangehouden voor winkeldiefstal. Het is de eerste wet die Trump ondertekent sinds hij is teruggekeerd in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
49 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
53 minuten geledenABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
1 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
4 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
5 uur geleden