Trump wil hogere tarieven als EU en Canada samenwerken tegen VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt hogere importheffingen op te leggen aan de Europese Unie en Canada als ze samen optrekken in de handelsstrijd met de Verenigde Staten. "Als de Europese Unie samenwerkt met Canada om de VS economische schade toe te brengen, zullen er grootschalige tarieven, veel groter dan momenteel gepland, op hen beiden worden geheven", zei Trump donderdag in een bericht op Truth Social.
De nieuwe Canadese premier Mark Carney zei eerder deze maand tijdens een bezoek aan Parijs de banden te willen aanhalen met "betrouwbare" landen. "Ik wil ervoor zorgen dat Frankrijk en heel Europa enthousiast samenwerken met Canada: het meest Europese land van de niet-Europese landen", verklaarde Carney tijdens zijn eerste buitenlandse reis sinds zijn aantreden. De Canadese relatie met de VS is sinds het aantreden van Trump ernstig bekoeld. Trump heeft meerdere keren gezegd dat hij Canada bij de VS wil voegen.
Trump voerde de handelsstrijd woensdagavond verder op met heffingen van 25 procent op auto's die buiten de VS worden gemaakt. Premier Carney noemde die heffingen een directe aanval op de arbeiders in Canada en beschuldigde Trump ervan het handelsakkoord tussen beide landen te "verraden". Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zei de importheffingen op auto's "ten zeerste" te betreuren en de tarieven samen met andere maatregelen die de VS de komende dagen overwegen te gaan beoordelen.
Trump zal op 2 april opnieuw heffingen aankondigen. Het gaat dan om wederkerige heffingen, heffingen tegen landen die invoertarieven op Amerikaanse producten hebben. Wel zullen deze tarieven volgens hem lager uitvallen dan verwacht.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
20 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
21 uur geleden