Trump wil grote renteverlaging Fed om coronavirus
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse koepel van centrale banken, de Federal Reserve, moet met een flinke renteverlaging komen vanwege de negatieve economische impact van het nieuwe coronavirus en de afzwakkende wereldeconomie. Dat schreef de Amerikaanse president Donald Trump in een tweet in een reactie op een renteverlaging door de Australische centrale bank.
"De Fed moet versoepelen en met een grote renteverlaging komen", schreef Trump. Volgens de president zorgt de Fed voor een nadelige concurrentiepositie voor de Verenigde Staten en Amerikaanse exporteurs door geen actie te ondernemen tegen de economische gevolgen van het coronavirus. Dit moet volgens Trump juist andersom zijn. Hij meldde verder dat Fed-voorzitter Jerome Powell het vanaf het begin verkeerd heeft aangepakt bij de Amerikaanse centrale bank. Trump haalde in het verleden geregeld uit naar Powell.
De Fed heeft aangegeven klaar te staan om op te treden tegen de effecten van het coronavirus. Op de financiële markten groeit de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank later deze maand met een renteverlaging gaat komen.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.
35 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde aanbod van diesel en andere brandstoffen zal naar verwachting tot ver in 2027 krap blijven, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Vooral het aanbod van diesel, een belangrijke brandstof voor de transportsector en de landbouw, staat volgens het agentschap "onder extreme druk" door verstoringen in de aanvoer door de conflicten in het Midden-Oosten en de schade aan Russische raffinaderijen na Oekraïense aanvallen.
2 uur geleden