Trump wil grote renteverlaging Fed om coronavirus
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse koepel van centrale banken, de Federal Reserve, moet met een flinke renteverlaging komen vanwege de negatieve economische impact van het nieuwe coronavirus en de afzwakkende wereldeconomie. Dat schreef de Amerikaanse president Donald Trump in een tweet in een reactie op een renteverlaging door de Australische centrale bank.
"De Fed moet versoepelen en met een grote renteverlaging komen", schreef Trump. Volgens de president zorgt de Fed voor een nadelige concurrentiepositie voor de Verenigde Staten en Amerikaanse exporteurs door geen actie te ondernemen tegen de economische gevolgen van het coronavirus. Dit moet volgens Trump juist andersom zijn. Hij meldde verder dat Fed-voorzitter Jerome Powell het vanaf het begin verkeerd heeft aangepakt bij de Amerikaanse centrale bank. Trump haalde in het verleden geregeld uit naar Powell.
De Fed heeft aangegeven klaar te staan om op te treden tegen de effecten van het coronavirus. Op de financiële markten groeit de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank later deze maand met een renteverlaging gaat komen.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
4 uur geleden