Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil geneesmiddelen goedkoper maken in VS

Trump wil geneesmiddelen goedkoper maken in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ondertekent maandag een decreet om de prijzen van geneesmiddelen flink te verlagen. De Verenigde Staten zouden voortaan niet meer betalen dan andere rijke landen, wat volgens Trump tot 80 procent goedkoper kan uitpakken, liet Trump zondag weten. Maandag plaatste hij vervolgens een bericht op zijn platform Truth Social waarin werd gesproken van een prijsdaling voor medicijnen van 59 procent.

De VS betalen wereldwijd het meest voor veel voorgeschreven medicijnen, vaak bijna het drievoudige van andere ontwikkelde landen. Trump zegt die kloof te willen dichten, maar maakt niet duidelijk hoe en geeft in een aankondiging op zijn platform Truth Social geen details. De verlaging van geneesmiddelenprijzen in de VS zou volgens Trump worden gecompenseerd door hogere kosten in andere landen. "Ze zullen wereldwijd stijgen om te compenseren en voor het eerst in vele jaren gelijkheid naar Amerika brengen!"

In zijn bericht op maandag, vroeg in de ochtend lokale tijd, was Trump kort maar krachtig: "MEDICIJNPRIJZEN DALEN MET 59 procent, EN NOG MEER! Benzine, energie, boodschappen en alle andere kosten OMLAAG. GEEN INFLATIE!!! LIEFS, DJT"

Door Trumps opmerkingen lijken de aandelen van Amerikaanse farmaceuten maandag omlaag te gaan op de beurzen in New York. Bedrijven als Eli Lilly, Pfizer, Bristol-Myers Squibb en Merck lijken de dupe van Trumps besluit. Zij investeren doorgaans fors in de ontwikkeling van geneesmiddelen. Farmaceuten hebben ook al gezegd dat een hervorming van het systeem hun inkomsten drastisch zal verminderen en de ontwikkeling van nieuwe behandelingen zal belemmeren.

Meer uit Buitenland

Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

14 minuten geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

16 minuten geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

7 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

8 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

9 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

10 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

11 uur geleden