Trump wil excuus van kerkgemeenschap over inaugurele kerkdienst
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de Episcopaalse Kerk en bisschop Mariann Budde "het publiek excuus zouden moeten aanbieden". Hij is boos over uitspraken van Budde tijdens de inaugurele gebedsdienst in Washington National Cathedral op dinsdag ter ere van zijn inauguratie als president. Budde was een van de geestelijken die het woord voerde en vroeg Trump "in naam van God" om barmhartigheid voor onder anderen homoseksuelen, biseksuelen en transgenders, kinderen van immigranten en illegale immigranten.
De oproep tot medeleven en barmhartigheid was in de ogen van Trump een politieke aanval op zijn beleid tijdens een interreligieuze gebedsdienst voor de inhuldiging van de president. Een van Trumps prioriteiten is de illegale immigratie stoppen en immigranten die geen verblijfsstatus hebben, uit te zetten. Trump stelt ook dat men in het regeringsapparaat man óf vrouw moet zijn en dus niet non-binair.
Trump noemde "de zogenaamde bisschop" Budde "een radicaal-linkse verbeten Trump-hater". "Ze heeft haar kerk in de wereld van de politiek geleid op een onsmakelijke manier", aldus de nieuwe president. De Episcopaalse Kerk is een protestantse Amerikaanse kerk die verwant is aan de Anglicaanse Kerk en die in de VS circa 1,4 miljoen leden telt. Budde is volgens Amerikaanse media al heel lang een fel criticus van Trumps beleid en kwam in juni 2020 ook met hem in conflict over het gebruik van een kerk in Washington
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
4 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
7 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
7 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
8 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
9 uur geleden