Trump wil excuus van kerkgemeenschap over inaugurele kerkdienst
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de Episcopaalse Kerk en bisschop Mariann Budde "het publiek excuus zouden moeten aanbieden". Hij is boos over uitspraken van Budde tijdens de inaugurele gebedsdienst in Washington National Cathedral op dinsdag ter ere van zijn inauguratie als president. Budde was een van de geestelijken die het woord voerde en vroeg Trump "in naam van God" om barmhartigheid voor onder anderen homoseksuelen, biseksuelen en transgenders, kinderen van immigranten en illegale immigranten.
De oproep tot medeleven en barmhartigheid was in de ogen van Trump een politieke aanval op zijn beleid tijdens een interreligieuze gebedsdienst voor de inhuldiging van de president. Een van Trumps prioriteiten is de illegale immigratie stoppen en immigranten die geen verblijfsstatus hebben, uit te zetten. Trump stelt ook dat men in het regeringsapparaat man óf vrouw moet zijn en dus niet non-binair.
Trump noemde "de zogenaamde bisschop" Budde "een radicaal-linkse verbeten Trump-hater". "Ze heeft haar kerk in de wereld van de politiek geleid op een onsmakelijke manier", aldus de nieuwe president. De Episcopaalse Kerk is een protestantse Amerikaanse kerk die verwant is aan de Anglicaanse Kerk en die in de VS circa 1,4 miljoen leden telt. Budde is volgens Amerikaanse media al heel lang een fel criticus van Trumps beleid en kwam in juni 2020 ook met hem in conflict over het gebruik van een kerk in Washington
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
12 uur geleden