Trump wil excuus van kerkgemeenschap over inaugurele kerkdienst
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de Episcopaalse Kerk en bisschop Mariann Budde "het publiek excuus zouden moeten aanbieden". Hij is boos over uitspraken van Budde tijdens de inaugurele gebedsdienst in Washington National Cathedral op dinsdag ter ere van zijn inauguratie als president. Budde was een van de geestelijken die het woord voerde en vroeg Trump "in naam van God" om barmhartigheid voor onder anderen homoseksuelen, biseksuelen en transgenders, kinderen van immigranten en illegale immigranten.
De oproep tot medeleven en barmhartigheid was in de ogen van Trump een politieke aanval op zijn beleid tijdens een interreligieuze gebedsdienst voor de inhuldiging van de president. Een van Trumps prioriteiten is de illegale immigratie stoppen en immigranten die geen verblijfsstatus hebben, uit te zetten. Trump stelt ook dat men in het regeringsapparaat man óf vrouw moet zijn en dus niet non-binair.
Trump noemde "de zogenaamde bisschop" Budde "een radicaal-linkse verbeten Trump-hater". "Ze heeft haar kerk in de wereld van de politiek geleid op een onsmakelijke manier", aldus de nieuwe president. De Episcopaalse Kerk is een protestantse Amerikaanse kerk die verwant is aan de Anglicaanse Kerk en die in de VS circa 1,4 miljoen leden telt. Budde is volgens Amerikaanse media al heel lang een fel criticus van Trumps beleid en kwam in juni 2020 ook met hem in conflict over het gebruik van een kerk in Washington
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
9 uur geleden