
Trump wil excuus van kerkgemeenschap over inaugurele kerkdienst
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de Episcopaalse Kerk en bisschop Mariann Budde "het publiek excuus zouden moeten aanbieden". Hij is boos over uitspraken van Budde tijdens de inaugurele gebedsdienst in Washington National Cathedral op dinsdag ter ere van zijn inauguratie als president. Budde was een van de geestelijken die het woord voerde en vroeg Trump "in naam van God" om barmhartigheid voor onder anderen homoseksuelen, biseksuelen en transgenders, kinderen van immigranten en illegale immigranten.
De oproep tot medeleven en barmhartigheid was in de ogen van Trump een politieke aanval op zijn beleid tijdens een interreligieuze gebedsdienst voor de inhuldiging van de president. Een van Trumps prioriteiten is de illegale immigratie stoppen en immigranten die geen verblijfsstatus hebben, uit te zetten. Trump stelt ook dat men in het regeringsapparaat man óf vrouw moet zijn en dus niet non-binair.
Trump noemde "de zogenaamde bisschop" Budde "een radicaal-linkse verbeten Trump-hater". "Ze heeft haar kerk in de wereld van de politiek geleid op een onsmakelijke manier", aldus de nieuwe president. De Episcopaalse Kerk is een protestantse Amerikaanse kerk die verwant is aan de Anglicaanse Kerk en die in de VS circa 1,4 miljoen leden telt. Budde is volgens Amerikaanse media al heel lang een fel criticus van Trumps beleid en kwam in juni 2020 ook met hem in conflict over het gebruik van een kerk in Washington
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorzaak van de oorlog in Oekraïne geprezen. Trump stelde in uitlatingen dat de strijd in Oekraïne op de spits is gedreven door de pogingen van Kyiv en Washington om het land lid te maken van de NAVO. Dat is geëscaleerd begin 2022 met een grote Russische aanval op Oekraïne.
31 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de val van Russische desinformatie gelopen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij reageert daarmee op de kritische uitspraken van Trump over Oekraïne.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met het zestiende sanctiepakket tegen Rusland. De ambassadeurs van de lidstaten zijn daar woensdag mee akkoord gegaan. "We zijn vastbesloten om de druk op het Kremlin hoog te houden", schrijft de Duitse politica op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een gezamenlijk interview met Elon Musk lovend uitgelaten over het werk van de techmiljardair voor Trump. In het interview namen de twee veel tijd om elkaar te prijzen en om zorgen dat Trump zijn bevoegdheden overschrijdt, weg te wuiven.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De 88-jarige paus Franciscus die een dubbele longontsteking heeft, genoot een rustige nacht, is ontwaakt en heeft ontbeten, aldus het Vaticaan. De zorgen over de gezondheid van het hoofd van de rooms-katholieke kerk zijn groot en de behandeling is "gecompliceerd" volgens de artsen.
3 uur geledenHOBART (ANP) - In de Australische eilandstaat Tasmanië zijn 157 orka's gestrand. Ongeveer 136 van de dieren, die tot de dolfijnfamilie behoren, leven volgens lokale autoriteiten nog. Zeebiologen, dierenartsen en vrijwilligers proberen de orka's in leven te houden, in de hoop dat ze kunnen terugkeren naar diepere wateren.
7 uur geledenBRASILIA (ANP) - De hoogste aanklager van Brazilië heeft aanklachten ingediend tegen Jair Bolsonaro, waarin hij beweert dat de voormalige president een poging tot staatsgreep heeft gedaan na zijn verlies bij de verkiezingen van 2022. Bolsonaro zou op de hoogte zijn geweest van een plan om de pas gekozen president Luiz Inacio Lula da Silva ('Lula'), vicepresident Geraldo Alckmin en opperrechter Alexandre de Moraes te vermoorden.
11 uur geleden