Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Trump wil digitaal mediakanaal beginnen om Fox aan te pakken’

‘Trump wil digitaal mediakanaal beginnen om Fox aan te pakken’

WASHINGTON (ANP) - President Trump zou van plan zijn een digitaal mediakanaal te beginnen nu nieuwszender Fox News minder dan voorheen op zijn hand is, zeggen bronnen tegen nieuwssite Axios. "Hij wil Fox kapotmaken, daar is geen twijfel over" zegt een bron met "gedetailleerde kennis van Trumps intenties".

Eerder werd gespeculeerd dat Trump een kabelzender wil opzetten, maar dat is duur en tijdrovend. Een digitaal mediakanaal oprichten kan sneller en goedkoper.

Waarschijnlijk vraagt Trump zijn aanhangers om een maandelijks bijdrage, aldus Axios. Zijn database met mail- en telefooncontacten zou hem een goede startpositie geven.

Trouwe fan

Trump was lang een trouwe fan van het Republikeinsgezinde Fox News, maar zeker sinds die zender als eerste Joe Biden uitriep tot winnaar in Arizona is de liefde ernstig bekoeld. Trump was daar volgens Axios woest over, en het geeft hem reden de aanval op Fox in te zetten.

Eerder klaagde Trump al dat Fox te veel Democraten aan het woord liet. Hij verwees fans naar andere conservatieve kanalen, zoals One America News en Newsmax. "Fox is erg veranderd", zei Trump recentelijk in een interview op Fox. "Ik klaag niet, ik vertel het alleen maar. Het is een van de grootste veranderingen dit seizoen vergeleken met het vorige."

Fox-topman Lachlan Murdoch zei eerder deze maand dat zijn zender concurrentie niet vreest, wijzend op de hoge kijkcijfers van het nieuwsnetwerk.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

42 minuten geleden
Dodental storm Portugal loopt op, veel huizen zonder stroom

LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.

52 minuten geleden
Bondskanselier Merz wil meer politiek zelfvertrouwen voor Europa

BERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.

1 uur geleden
VS bouwen militaire aanwezigheid rond Iran verder uit

WASHINGTON (ANP) - De VS versterken opnieuw hun militaire aanwezigheid rond Iran. Recentelijk zouden vliegtuigen die kant op zijn gestuurd die onder meer kunnen voorzien in het vervoer van militairen, (lucht)bevoorrading van andere vliegtuigen en communicatie. Op zee zou de luchtafweer zijn versterkt, met de komst van een zogenoemde torpedobootjager. Die kan bovendien kruisraketten afvuren. Inmiddels zou het land tien oorlogsschepen in de regio hebben, waaronder de USS Lincoln, het vliegdekschip dat enkele dagen geleden aankwam.

1 uur geleden
Turkije wil helpen bij verminderen spanningen tussen Iran en VS

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.

2 uur geleden
Deense minister optimistischer na nieuw Groenland-overleg met VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.

2 uur geleden
Gladheid en sneeuw leggen onderwijs in Duitse grensstreek lam

NORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.

2 uur geleden