Trump wil dat Truth Social-topman inlichtingenraad leidt
WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump wil dat de topman van zijn sociale mediaplatform Truth Social, Devin Nunes, de zogeheten President's Intelligence Advisory Board gaat leiden. Deze onafhankelijke raad adviseert de president over de effectiviteit van de inlichtingendiensten en of die zich aan de wet houden. Trump maakte de benoeming van Nunes zaterdag bekend.
Nunes zat eerder voor de Republikeinen in het Congres. Tijdens Trumps vorige presidentschap was hij de voorzitter van de inlichtingencommissie in het Huis van Afgevaardigden. In die functie verspreidde hij in 2018 een memo waarin stond dat de FBI samenspande tegen Trump door onderzoek te doen naar Russische inmenging in de presidentsverkiezingen van 2016, die Trump aan de macht brachten. Hij begon ook een onderzoek naar de veiligheidsdienst en het ministerie van Justitie.
Nunes blijft de CEO van Truth Social, zei Trump.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
38 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
1 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
6 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
10 uur geleden