Trump wil dat rechtszaak rond geheime documenten wordt afgewezen
MIAMI (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump wil dat de rechter de strafzaak tegen hem rond het achterhouden van geheime documenten afwijst. Zijn advocaten in de zaak zeggen dat de vervolging juridisch gebrekkig is, blijkt uit een rechtbankdocument.
Advocaten van Trump, de koploper in het Republikeinse kamp voor de presidentsverkiezingen later dit jaar, betwisten de benoeming van speciaal aanklager Jack Smith en zeggen dat de beschuldigingen in strijd zijn met een Amerikaanse wet over het gebruik van presidentiële gegevens. De centrale aanklacht zou daarbij te vaag zijn.
Trump doet bovendien beroep op presidentiële onschendbaarheid, omdat de beschuldigingen voortkomen uit beslissingen die hij in zijn laatste weken als president nam. Dat is ook zijn verdediging in de strafzaken tegen hem rond de presidentsverkiezingen van 2020.
De oud-president wordt beschuldigd van het illegaal achterhouden van geheime documenten in zijn resort in Florida nadat hij het Witte Huis verliet. Volgens de aanklacht probeerde Trump ook dozen met geheime documenten te verbergen nadat hij een dagvaarding had ontvangen om ze terug te geven.
De autoriteiten namen uiteindelijk 13.000 overheidsdocumenten in beslag bij een inval in Mar-a-Lago. Ongeveer honderd ervan droegen het stempel geheim en bevatten onder meer geheimen over kernwapens.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
11 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
56 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
3 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
20 uur geleden