Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil dat aanslagpleger Boston doodstraf krijgt

Trump wil dat aanslagpleger Boston doodstraf krijgt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Dzhokhar Tsarnaev alsnog de doodstraf krijgt voor de bomaanslag tijdens de marathon van Boston in 2013. Een federaal beroepshof in Boston bepaalde vrijdag dat er opnieuw een rechtszitting moet komen om te bepalen welke straf Tsarnaev krijgt. Daarmee is de voltrekking van de doodstraf voorlopig van de baan.

"Zelden heeft iemand de doodstraf meer verdiend dan de Boston Bomber, Dzhokhar Tsarnaev. Zoveel levens verloren en geruïneerd. De federale regering moet opnieuw de doodstraf eisen in een nieuw proces. Ons land kan de beslissing van het beroep niet laten staan," aldus Trump op Twitter.

De nu 27-jarige uit Kirgizië afkomstige Amerikaan Tsarnaev pleegde een aanslag op de marathon met bommen in een hogedrukpan waarbij drie mensen om het leven kwamen en meer dan 260 gewond raakten.

Hij werd in juni 2015 ter dood veroordeeld wat zoals gebruikelijk door advocaten in allerlei beroepsprocedures wordt aangevochten. Tsarnaev pleegde de terroristische aanslag samen met zijn broer Tamerlan die bij een achtervolging door de politie is doodgeschoten.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties Qatar voor delen beelden Iraanse aanvallen

DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.

7 minuten geleden
Omroepbaas Oostenrijk vlak voor Songfestival weg om #MeToo

WENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.

8 minuten geleden
Burgemeester Luik: explosie bij synagoge 'daad van antisemitisme'

LUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.

10 minuten geleden
EU wil defensiepartnerschappen met Australië, IJsland en Ghana

BRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.

12 minuten geleden
Onderzoek naar burgemeester Crans-Montana na dodelijke brand bar

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.

1 uur geleden
Proces tegen oud-burgemeester en Erdogan-rivaal İmamoğlu begonnen

ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.

1 uur geleden
Von der Leyen wil kritische kijk EU op besluitvorming buitenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

1 uur geleden