Trump wil dat aanslagpleger Boston doodstraf krijgt
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Dzhokhar Tsarnaev alsnog de doodstraf krijgt voor de bomaanslag tijdens de marathon van Boston in 2013. Een federaal beroepshof in Boston bepaalde vrijdag dat er opnieuw een rechtszitting moet komen om te bepalen welke straf Tsarnaev krijgt. Daarmee is de voltrekking van de doodstraf voorlopig van de baan.
"Zelden heeft iemand de doodstraf meer verdiend dan de Boston Bomber, Dzhokhar Tsarnaev. Zoveel levens verloren en geruïneerd. De federale regering moet opnieuw de doodstraf eisen in een nieuw proces. Ons land kan de beslissing van het beroep niet laten staan," aldus Trump op Twitter.
De nu 27-jarige uit Kirgizië afkomstige Amerikaan Tsarnaev pleegde een aanslag op de marathon met bommen in een hogedrukpan waarbij drie mensen om het leven kwamen en meer dan 260 gewond raakten.
Hij werd in juni 2015 ter dood veroordeeld wat zoals gebruikelijk door advocaten in allerlei beroepsprocedures wordt aangevochten. Tsarnaev pleegde de terroristische aanslag samen met zijn broer Tamerlan die bij een achtervolging door de politie is doodgeschoten.
Meer uit Buitenland
BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een trein en een schoolbusje zijn in het Vlaamse Buggenhout meerdere doden gevallen, melden VRT Nieuws en Het Laatste Nieuws op basis van bronnen. De details zijn nog onduidelijk.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.
3 uur geleden