Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil binnen twee weken geld overmaken naar Amerikanen

Trump wil binnen twee weken geld overmaken naar Amerikanen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Tump zou binnen twee weken rechtstreekse betalingen aan Amerikanen willen realiseren die zakelijk in de problemen zijn gekomen door de impact van het nieuwe coronavirus. Dat zei minister van Financiën Steven Mnuchin, tijdens een briefing in het Witte Huis.

Volgens de minister hebben Amerikanen nu geld nodig, en wil de president daarom de Amerikanen nu geld sturen. Miljonairs zouden geen recht hebben op steun.

Verder benadrukte Mnuchin dat de Amerikaanse aandelenbeurzen open zullen blijven. Mogelijk worden wel de tijden aangepast. De laatste keer dat de markten dichtbleven was na de aanslagen op het WTC in New York in 2001. Ook worden belastingverplichtingen aan de federale belastingdienst IRS met negentig dagen opgeschort.

Mnuchin zal later op dinsdag een pakket maatregelen ter waarde van 850 miljard dollar voorleggen aan het Congres.

Meer uit Financieel

Brussel niet verrast door 'lobby-verzoek' Apple wet in te trekken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is niet verrast door het "lobby-verzoek" van Apple om de wet digitale markten (DMA) in te trekken, laat een woordvoerder weten. "Apple heeft elk deel van deze wet aangevochten sinds deze in werking is getreden", aldus de zegsman. De EU heeft geen intenties om de techregels aan te passen voor het Amerikaanse bedrijf.

33 minuten geleden
Brussel begint concurrentieonderzoek naar softwareconcern SAP

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een concurrentieonderzoek gestart naar het grote Duitse softwareconcern SAP. De studie richt zich op software voor het beheer van bedrijfsactiviteiten die via een licentie wordt uitgegeven. SAP kan nu toezeggingen doen aan de commissie om zorgen weg te nemen.

57 minuten geleden
Onderzoeksinstituten: kleine groei Duitse economie dit jaar

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar licht groeien, na de krimp in de voorgaande twee jaren. Volgens de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland komt de groei dit jaar uit op 0,2 procent en versnelt de groei volgend jaar naar 1,3 procent, aangejaagd door enorme overheidsinvesteringen in onder meer infrastructuur.

1 uur geleden
Hogere prijzen deren trendy sandalenmerk Birkenstock niet

LINZ AM RHEIN (ANP) - Hogere prijzen hebben kopers van sandalen en schoenen van Birkenstock vooralsnog niet afgeschrikt. Het Duitse merk is optimistischer geworden over de groei dit jaar, ondanks de extra kosten voor Amerikaanse importheffingen die het bedrijf doorberekent aan de klant.

1 uur geleden
Zwitserland verwacht minder economische groei door heffing VS

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse Nationale Bank (SNB) heeft de economische vooruitzichten voor Zwitserland verlaagd vanwege de hoge Amerikaanse importheffing. Dit meldt de SNB donderdag bij het besluit het rentetarief in het land op 0 procent te houden.

1 uur geleden
BBC: Britse overheid overweegt steun leveranciers automaker JLR

LONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt een financiële reddingslijn voor de leveranciers van autofabrikant Jaguar Land Rover (JLR), meldt omroep BBC. De stap volgt op de verlenging van de productiestop van de autofabrikant als gevolg van de cyberaanval begin september.

2 uur geleden
Philips: onderzoeken VS hebben geen directe financiële impact

AMSTERDAM (ANP) - Philips verwacht nu geen financiële impact van onderzoeken die de Amerikaanse regering heeft geopend naar de import van medische technologie. Dat heeft het zorgtechnologieconcern donderdag schriftelijk laten weten. De studies richten zich op de eventuele gevolgen voor de nationale veiligheid.

2 uur geleden