Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil automatisch burgerschap kinderen illegalen schrappen

Trump wil automatisch burgerschap kinderen illegalen schrappen

NEW YORK (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump is nog steeds van plan het zogenoemde 'geboorterecht' in de Verenigde Staten te schrappen, zei hij zondag in het NBC-programma Meet the Press. Krachtens dat recht wordt eenieder die op Amerikaans grondgebied geboren wordt, automatisch Amerikaans staatsburger, ongeacht de afkomst of verblijfsstatus van de ouders. Trump wil het recht alleen afschaffen voor in de VS geboren kinderen van illegale immigranten.

Trump zei in het gesprek dat hij het geboorterecht al in zijn eerste ambtstermijn (2017-2021) had willen afschaffen voor kinderen van illegale immigranten. "Ik wilde het via een uitvoerend bevel ('executive order') doen, maar toen moesten we eerst covid oplossen", zei Trump. "Maar we moeten er een einde aan maken. Het is belachelijk." In het interview met NBC zei hij opnieuw het recht middels een uitvoerend bevel te willen afschaffen.

Mocht Trump als president een dergelijk bevel uitvaardigen, dan zal dit zeker juridisch worden aangevochten. In 2018, toen hij nog president was, beloofde Trump per decreet een einde te maken aan het automatische staatsburgerschap voor kinderen van illegale immigranten. Hij vaardigde het bevel nooit uit.

Het recht op automatisch staatsburgerschap werd in 1868 vastgelegd in het Veertiende Amendement van de Amerikaanse Grondwet. De interpretatie ervan is altijd geweest dat het geldt ongeacht de verblijfsstatus van de ouders. Een verandering van de grondwet moet in de VS door twee derde van beide huizen van het parlement worden goedgekeurd, waarna driekwart van de staten het moet ratificeren.

Meer uit Buitenland

Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

18 minuten geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

1 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

1 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

1 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

4 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

4 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

9 uur geleden