Trump wil Amerikaanse sportstadions zo snel mogelijk weer vol
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de grote sportcompetities in zijn land zo snel mogelijk worden hervat. Mét publiek, zo benadrukte Trump volgens Amerikaanse media in een telefonisch overleg met bestuurders van de NBA (basketbal), NHL (ijshockey), NFL (American football), MLB (honkbal) en MLS (voetbal).
"Ik wil de supporters terug in de stadions als we daar weer klaar voor zijn. Zo snel mogelijk, uiteraard", aldus Trump. Zijn land is inmiddels het zwaarste getroffen in de wereld door het coronavirus. Meer dan 300.000 Amerikanen zijn positief getest op het virus, zeker 8000 mensen stierven aan de gevolgen ervan.
"De fans willen ook terug, ze willen basketbal, honkbal, voetbal en ijshockey kijken. Ze willen hun favoriete sport zien", aldus Trump. "Ze willen weer de golfbanen op en fijne, schone lucht inademen." De president, zelf een groot golfliefhebber, wilde geen datum noemen waarop volgens hem de sportlocaties weer opengaan. "Maar ik denk dat het eerder komt dan iedereen denkt."
Gouverneur Californië
De basketbalcompetitie NBA en ijshockeycompetitie NHL werden vorige maand stilgelegd vanwege het coronavirus. De start van de honkbal- en voetbalcompetities zijn uitgesteld. Het nieuwe seizoen in het American football (NFL) zou in september moeten beginnen. Trump hoopt dat dit gaat lukken, maar gouverneur Gavin Newsom van Californië zei al direct dat hij zich niet kan voorstellen dat de stadions dan al weer opengaan voor duizenden fans.
"We laten ons leiden door de feiten, door wat de gezondheidsexperts ons zeggen", zei Newsom. "Ik ben bezig met het heden. Ik kan me nu niet voorstellen dat over een paar maanden alles weer opengaat."
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden