Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wil als president bestormers Capitool gratie verlenen

Trump wil als president bestormers Capitool gratie verlenen

CONROE (ANP/RTR) - Mocht Donald Trump in 2024 opnieuw voor het Amerikaanse presidentschap opgaan en winnen, dan is hij bereid degenen die veroordeeld zijn voor de bestorming van het Capitool gratie te verlenen. De oud-president zei dat tijdens een bijeenkomst in Conroe in Texas.

Trump verloor in 2020 de verkiezingen van Joe Biden. Toen op 6 januari vorig jaar de uitslag bekrachtigd werd in het Amerikaanse parlement, bestormden Trumps aanhangers het gebouw. Meerdere mensen kwamen daarbij om het leven en meer dan honderd agenten raakten gewond. Ruim 700 mensen zijn aangeklaagd vanwege deelname aan de bestorming.

"Nog iets dat we zullen doen - en er zijn zoveel mensen die mij hiernaar gevraagd hebben - als ik mij kandidaat stel en win, is dat we die mensen van 6 januari eerlijk zullen behandelen", zei Trump. "We zullen ze eerlijk behandelen. En als daarvoor gratie nodig is, dan zullen we gratiën geven. Want ze worden zo oneerlijk behandeld."

Trump is nog steeds erg populair onder de Republikeinse achterban, maar heeft nog niet gezegd of hij zich weer kandidaat gaat stellen bij de volgende presidentsverkiezing.

Meer uit Buitenland

Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

1 uur geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

1 uur geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

1 uur geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

2 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

2 uur geleden
Houthi's sluiten Rode Zee voor Israëlische schepen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Xi Jinping begint eerste bezoek aan Noord-Korea in 7 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.

3 uur geleden