Trump wil als hij weer president wordt Biden vervolgen
BEDMINSTER (ANP/RTR/AFP) - Als Donald Trump in 2024 de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint, zal hij een speciale aanklager aanstellen om de zittende president Joe Biden te laten vervolgen. Deze waarschuwing gaf de Amerikaanse oud-president dinsdagavond (lokale tijd) in een toespraak die hij voor aanhangers hield op de stoep van zijn golfclub in Bedminster, in de staat New Jersey. Daarmee reageerde hij voor het eerst op zijn aanhouding eerder op de dag in de rechtbank van Miami, waar 37 aanklachten tegen hem werden voorgelezen.
Hij noemde zijn strafrechtelijke vervolging "het meest gruwelijke machtsmisbruik" uit de geschiedenis van de Verenigde Staten. "Erg treurig om te zien", zei Trump in zijn typerende stijl. "Een corrupte zittende president heeft zijn belangrijkste politieke tegenstander laten arresteren op valse en verzonnen aanklachten waaraan hij en talrijke andere presidenten schuldig zouden zijn, midden in een presidentiële verkiezingscampagne waarin hij vreselijk aan het verliezen is."
De oud-president suggereerde verder dat het eigenlijke doelwit van de aanklagers niet hij is, maar de mensen die op hem stemmen. "Ze komen niet achter mij aan, ze komen achter jullie aan", zei hij. "Ik stond alleen toevallig in de weg."
Aanklachten
Trump wordt vervolgd voor het achterhouden van vertrouwelijke documenten na het verlaten van het Witte Huis. Voor de rechter in Miami zei Trump in antwoord op alle aanklachten onschuldig te zijn. Hij mocht de rechtbank zonder reisbeperkingen verlaten. Aanklagers hadden tegen de rechter gezegd dat er geen risico is dat Trump zal vluchten. Het is de eerste keer dat een oud-president op federaal niveau is aangeklaagd.
Ondanks de strafzaak blijft Trump de belangrijkste kandidaat om namens de Republikeinen mee te doen aan de presidentsverkiezingen in 2024. Uit een kiezersonderzoek van Reuters/Ipsos bleek maandag dat 81 procent van de Republikeinen gelooft dat de aanklacht tegen Trump politiek gemotiveerd is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.
24 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
1 uur geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
2 uur geleden