Trump wil als hij weer president wordt Biden vervolgen
BEDMINSTER (ANP/RTR/AFP) - Als Donald Trump in 2024 de Amerikaanse presidentsverkiezingen wint, zal hij een speciale aanklager aanstellen om de zittende president Joe Biden te laten vervolgen. Deze waarschuwing gaf de Amerikaanse oud-president dinsdagavond (lokale tijd) in een toespraak die hij voor aanhangers hield op de stoep van zijn golfclub in Bedminster, in de staat New Jersey. Daarmee reageerde hij voor het eerst op zijn aanhouding eerder op de dag in de rechtbank van Miami, waar 37 aanklachten tegen hem werden voorgelezen.
Hij noemde zijn strafrechtelijke vervolging "het meest gruwelijke machtsmisbruik" uit de geschiedenis van de Verenigde Staten. "Erg treurig om te zien", zei Trump in zijn typerende stijl. "Een corrupte zittende president heeft zijn belangrijkste politieke tegenstander laten arresteren op valse en verzonnen aanklachten waaraan hij en talrijke andere presidenten schuldig zouden zijn, midden in een presidentiële verkiezingscampagne waarin hij vreselijk aan het verliezen is."
De oud-president suggereerde verder dat het eigenlijke doelwit van de aanklagers niet hij is, maar de mensen die op hem stemmen. "Ze komen niet achter mij aan, ze komen achter jullie aan", zei hij. "Ik stond alleen toevallig in de weg."
Aanklachten
Trump wordt vervolgd voor het achterhouden van vertrouwelijke documenten na het verlaten van het Witte Huis. Voor de rechter in Miami zei Trump in antwoord op alle aanklachten onschuldig te zijn. Hij mocht de rechtbank zonder reisbeperkingen verlaten. Aanklagers hadden tegen de rechter gezegd dat er geen risico is dat Trump zal vluchten. Het is de eerste keer dat een oud-president op federaal niveau is aangeklaagd.
Ondanks de strafzaak blijft Trump de belangrijkste kandidaat om namens de Republikeinen mee te doen aan de presidentsverkiezingen in 2024. Uit een kiezersonderzoek van Reuters/Ipsos bleek maandag dat 81 procent van de Republikeinen gelooft dat de aanklacht tegen Trump politiek gemotiveerd is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
1 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.
3 uur geleden