Trump wil alle contracten met Harvard beëindigen
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om alle financiële contracten van de overheid met de universiteit Harvard te beëindigen. Het gaat naar schatting om contracten ter waarde van 100 miljoen dollar (88 miljoen euro).
Trump ligt al weken overhoop met Harvard. Volgens de regering doet de gerenommeerde universiteit te weinig om antisemitisme tegen te gaan en moeten er maatregelen worden genomen. Zo wil de overheid informatie van de universiteit bij Boston over buitenlandse studenten hebben. Harvard zegt dat Trump daarmee de academische vrijheid aantast en heeft geweigerd die gegevens te delen.
De regering stuurt nu een brief naar allerlei federale instellingen die contracten hebben met Harvard om die overeenkomsten in kaart te brengen en waar mogelijk te beëindigen.
Trump heeft eerder al financiering voor Harvard stopgezet en aangekondigd dat hij de aanmeldingen van buitenlandse studenten op de universiteit wil blokkeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
1 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
3 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
6 uur geleden