Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump wijst onmiddellijke hervatting gesprek met Zelensky af

Trump wijst onmiddellijke hervatting gesprek met Zelensky af

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijke hervatting van de gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uitgesloten na hun gespannen gesprek in het Witte Huis.

"Nou, hij zegt dat hij het nu wil. Hij wil meteen terugkomen, maar dat kan ik niet", zei Trump vrijdag tijdens zijn eerste publieke optreden na de confrontatie.

Trump zei dat Zelensky "zijn hand overspeelde". Hij beschuldigde de Oekraïense president ervan het conflict met Rusland te willen voortzetten. "Ik wil nu een staakt-het-vuren", verklaarde Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis. Hij zei dat hij wilde dat de gevechten in Oekraïne "onmiddellijk" zouden eindigen. Trump beschuldigde Zelensky ervan "iets te zoeken waar ik niet naar op zoek ben". Trump zei: "Hij wil doorgaan en vechten, vechten, vechten."

Trump voegde eraan toe dat hij vaak met de Russische president Vladimir Poetin had gesproken en dat ook Poetin er "een einde aan wil maken". Zelensky antwoordde, verwijzend naar Poetin, dat er "geen compromissen mogen worden gesloten met een moordenaar op ons grondgebied."

Door het geschil dat eindigde toen Zelensky de bijeenkomst verliet, bleef een geplande mineralenovereenkomst tussen de Verenigde Staten en Oekraïne onbekrachtigd.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

2 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

3 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

3 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

4 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

6 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

7 uur geleden