Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump werkte samen met medewerker die besmet was met coronavirus

Trump werkte samen met medewerker die besmet was met coronavirus

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week nog samengewerkt met een medewerker van het Witte Huis die besmet is met het coronavirus. Dat heeft Trump gezegd bij het programma Fox & Friends van Fox News.

Medewerkers van het Witte Huis zijn sinds de man positief testte op het virus ook mondkapjes gaan dragen, zei Trump. Het personeel in de keuken deed dat eerder al, uit voorzorg.

Ook een naaste medewerker van vicepresident Mike Pence is besmet met het longvirus. Pence en Trump zouden recent niet met het staflid van de vicepresident hebben samengewerkt. Eerder meldden bronnen rond het Witte Huis dat de medewerker in het vliegtuig van Pence zat. Het staflid heeft contact gehad met zes mensen die wel met Pence mee zouden vliegen naar Iowa, die medewerkers zijn uit voorzorg niet meer meegegaan.

Beschuldigingen

Tijdens het interview van Trump bij Fox News ging de president ook in op zijn beschuldigingen aan het adres van China over het ontstaan van het coronavirus. "Ik denk niet dat China het virus expres heeft losgelaten." Het is volgens Trump afkomstig uit een lab in de stad Wuhan, waar de uitbraak begon.

Een onderzoeker van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei vrijdag dat het virus waarschijnlijk afkomstig is van een vleermuis. Trump reageerde daarop door te stellen dat de WHO "een marionet is van China".

Meer uit Buitenland

Trump: VS begonnen met schoonvegen van Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.

44 minuten geleden
Wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland van start gegaan

KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.

1 uur geleden
Onderhandelingen VS, Iran en Pakistan begonnen

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.

1 uur geleden
Meerdere doden in Zuid-Libanon na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.

2 uur geleden
Rusland en Oekraïne wisselen weer gevangenen uit

KYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.

2 uur geleden
VS geven naar verluidt Iraanse bevroren tegoeden vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.

3 uur geleden
Zelensky waarschuwt Rusland voor schending staakt-het-vuren

KYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."

4 uur geleden