Trump wenst Biden beterschap na val tijdens spelen met hond
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft zijn aanstaande opvolger een spoedig herstel gewenst, nadat Joe Biden zaterdag zijn enkel verzwikte. Dat gebeurde toen hij uitgleed terwijl hij met zijn hond Major aan het spelen was.
De winnaar van de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft zich uit voorzorg laten onderzoeken door een orthopedist. Trump reageerde op een filmpje waarop te zien is dat Biden na zijn behandeling in een auto stapt. "Beterschap!", aldus Trump op Twitter.
Bidens arts meldt dat de aanstaande president geen breuk heeft opgelopen. Wel waren op een CT-scan haarscheurtjes te zien in het middenvoetgedeelte. Biden zal daarom waarschijnlijk een aantal weken met een voetbrace moeten lopen.
Het ongelukje gebeurde in het vakantiehuis van de familie Biden in Rehoboth Beach in de staat Delaware, waar de Bidens het Thanksgiving-weekend doorbrachten.
Als hij in januari is beëdigd, is Biden (78) de oudste president die aan zijn ambtstermijn begint.
Joe Biden en zijn vrouw Jill staan bekend als hondenliefhebbers. Ze nemen hun herders Champ en Major en een kat mee naar het Witte Huis. President Trump nam geen huisdieren mee.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de blokkade van kracht blijft tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
59 minuten geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt meer en meer berichten te krijgen over de vernietiging van documenten bij overheidsinstellingen. Eerder beschuldigde hij het ministerie van Buitenlandse Zaken al van het vernietigen van documenten rond de Europese sancties tegen Rusland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.
4 uur geleden