Trump wel op weg naar Davos, Johnson niet
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt volgende maand naar het Economisch Forum (WEF) in Davos af te willen reizen. Volgens verscheidene ministeries in de VS worden plannen voor een bezoek aan het WEF gesmeed. De Britse premier Boris Johnson zei eerder geen heil te zien in het forum en komt niet.
Politieke en zakelijke leiders komen traditiegetrouw ieder jaar in Zwitserland bijeen. Van 21 tot en met 24 januari vindt de topbijeenkomst voor de 50e keer plaats.
Vorig jaar zag Trump nog af van een bezoek aan Davos, mede door de shutdown van de Amerikaanse overheid. Het jaar daarvoor pleitte hij in Zwitserland bij zakenlui onder meer voor meer investeringen in de VS en legde hij zijn belastingplannen uit. Waar Trump wees op zijn 'America first-beleid' spraken Europese leiders juist over het belang van de wereldhandel. Dit kon worden gezien als kritiek op de houding van de VS.
Voor Johnson past een elitebezoek aan het luxe skioord niet in zijn belofte aan zijn kiezer. Hij bestempelde zijn nieuwe regering namelijk als "the people’s government".
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
57 minuten geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De duurste woningen stonden afgelopen jaar gemiddeld gezien in Blaricum. Daarmee neemt de Noord-Hollandse gemeente de eerste plek over van het naastgelegen Laren. In het Gooise Blaricum kostte een huis vorig jaar gemiddeld ruim 1,1 miljoen euro, Laren zakte naar de derde plek met een gemiddelde verkoopsom van bijna 978.000 euro. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR/AFP) - De Ierse waakhond voor gegevensbescherming is dinsdag een onderzoek gestart naar X vanwege het genereren van seksueel getinte afbeeldingen, waaronder het laten uitkleden van mensen op foto's, door Grok, het AI-product van Elon Musk. Het onderzoek is de nieuwste stap in een internationale tegenreactie tegen Grok.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
11 uur geleden