Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump weert met richtlijn 'genderideologie' in leger

Trump weert met richtlijn 'genderideologie' in leger

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft een presidentiële richtlijn getekend om de strijdkrachten te ontdoen van "de transgenderideologie". Hij heeft eerder al aangekondigd geen transgenders meer in het leger te willen. Volgens hem zijn de strijdkrachten "geïnfecteerd met een radicale genderideologie om activisten tevreden te stellen". Hij vindt dat "veel mentale en fysieke condities niet te verenigen zijn met de militaire dienst".

Volgens Trumps presidentiële richtlijn voor de federale overheden moeten militairen in de eerste plaats gedisciplineerd zijn, ook in de persoonlijke sfeer. "De bewering van een man dat hij een vrouw is en dat hij dan wil dat anderen deze onwaarheid respecteren, is strijdig met de nederigheid en opofferingsgezindheid van een lid van de strijdkrachten", aldus Trump.

De presidentiële richtlijnen zijn gericht op de federale overheden en worden, indien niet juridisch aangevochten, door die overheden uitgevoerd.

Meer uit Buitenland

Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

2 minuten geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

5 minuten geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

9 minuten geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

25 minuten geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

1 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

6 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

7 uur geleden