Trump weert met richtlijn 'genderideologie' in leger
WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft een presidentiële richtlijn getekend om de strijdkrachten te ontdoen van "de transgenderideologie". Hij heeft eerder al aangekondigd geen transgenders meer in het leger te willen. Volgens hem zijn de strijdkrachten "geïnfecteerd met een radicale genderideologie om activisten tevreden te stellen". Hij vindt dat "veel mentale en fysieke condities niet te verenigen zijn met de militaire dienst".
Volgens Trumps presidentiële richtlijn voor de federale overheden moeten militairen in de eerste plaats gedisciplineerd zijn, ook in de persoonlijke sfeer. "De bewering van een man dat hij een vrouw is en dat hij dan wil dat anderen deze onwaarheid respecteren, is strijdig met de nederigheid en opofferingsgezindheid van een lid van de strijdkrachten", aldus Trump.
De presidentiële richtlijnen zijn gericht op de federale overheden en worden, indien niet juridisch aangevochten, door die overheden uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
6 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
9 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
15 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
17 uur geleden