Trump weerspreekt klimaatlessen in Californië
SACRAMENTO/WASHINGTON (ANP/DPA) - De wetenschap toont aan dat klimaatverandering reëel is en de natuurbranden in Californië verergert. Gouverneur van Californië Gavin Newsom zei dat tegen president Donald Trump, die naar de Amerikaanse staat was afgereisd om zich te laten bijpraten over de talrijke bosbranden.
Trump, ontkenner van klimaatopwarming en tegenstander van het klimaatakkoord van Parijs, reageerde later. "Het zal koeler beginnen te worden, let maar op. Ik denk niet dat de wetenschap dat weet."
Newsom bedankte Trump voor de hulp van de federale regering bij de brandbestrijding. Hij erkende dat er nog veel werk ligt als het gaat om verbetering van het bosbeheer. Dat is een punt waar Trump vaak op hamert als een manier om de branden sneller onder controle te krijgen.
Klimaatbrandstichter
Joe Biden, Trumps Democratische tegenstrever bij de presidentsverkiezingen in november, noemde zijn rivaal vanuit Washington een "klimaatbrandstichter". Zijn herverkiezing zou de crisis rond de branden volgens Biden alleen maar verergeren. Het zou dan niemand verbazen als er meer delen van Amerika in brand komen te staan, zei hij.
Biden riep Trump op "verantwoordelijkheid" te nemen. "We hebben een president nodig die de wetenschap respecteert, die begrijpt dat klimaatverandering al schade heeft aangericht."
Het dodental van de natuurbranden in de westelijke staten Californië, Oregon en Washington is opgelopen tot zeker 26. Tientallen mensen zijn vermist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."
48 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.
57 minuten geledenBEIROET (ANP) - In de zuidelijke buitenwijken van Beiroet is paniek ontstaan na de evacuatieoproep van Israël, ziet hulporganisatie CARE. Woningen, ziekenhuizen en opvanglocaties worden zo snel mogelijk ontruimd. Dat gaat echter moeizaam, omdat de twee belangrijkste uitvalswegen vol staan. De Israëlische krijgsmacht suggereerde donderdag dat een grote escalatie dreigt in het Israëlische offensief tegen Hezbollah.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
2 uur geleden