Trump: we zijn deze verkiezing aan het winnen
VALDOSTA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag tijdens een rally een nieuwe serie aan ongegronde beweringen gelanceerd dat hij tijdens de presidentsverkiezingen is bestolen en dat hij uiteindelijk toch zal winnen.
"We zijn deze verkiezing aan het winnen", zei Trump tijdens een campagnebijeenkomst in Valdosta in de Amerikaanse staat Georgia. "We zullen nog steeds winnen", voegde hij later toe. Volgens de Republikein zijn de verkiezingen gemanipuleerd en is de overwinning van Democraat Joe Biden doorgestoken kaart. Ook beweerde hij opnieuw dat honderdduizenden illegale stemmen zijn uitgebracht. Trump heeft daarvan nooit bewijs geleverd.
Trump bezoekt Georgia om campagne te voeren voor twee Republikeinse senatoren. Die nemen het op 5 januari in een tweede stembusgang op tegen Democratische rivalen. Het resultaat kan beslissend zijn voor de meerderheid in de Senaat, nu nog Republikeins.
"De kiezers in Georgia zullen bepalen welke partij elke commissie bestuurt, ieder stuk wetgeving maakt, elke dollar van de belastingbetaler beheert", aldus Trump. "Heel simpel. U beslist of uw kinderen zullen opgroeien in een socialistisch land of dat ze zullen opgroeien in een vrij land."
Nadat ook een hertelling Trump niet de gewenste meerderheid in Georgia opleverde, hebben zijn advocaten vrijdag een rechtszaak aangespannen om de uitslag ongeldig te verklaren. Dat gebeurde ook in andere staten van de VS, tot dusver zonder succes.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
52 minuten geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Om de ergste humanitaire nood in Iran en omliggende landen te lenigen, zoekt de VN-organisatie voor vluchtelingen, UNHCR, 80 miljoen dollar (69,4 miljoen euro) voor een noodplan. Daarmee moet de meest acute noodhulp tot mei gedekt worden. De hulp is onder meer bestemd voor de circa 1,8 miljoen Afghaanse vluchtelingen in Iran.
2 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
6 uur geleden