
Trump waarschuwt Hamas nog één keer
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft wat hij noemt "een laatste waarschuwing" gegeven aan het adres van de Palestijnse beweging Hamas. Hij zegt dat de beweging een deal moet accepteren en de gijzelaars in de Gazastrook moet vrijlaten.
Volgens Trump heeft Israël zijn voorstel voor een deal aanvaard en is het nu aan Hamas om dat ook te doen. Er komt niet nog een waarschuwing, volgens Trump. Er zullen consequenties zijn indien Hamas de deal weigert.
Hamas heeft zondag laten weten dat het "enkele suggesties" van Amerikaanse bemiddelaars heeft ontvangen over een bestand. Die worden overwogen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse premier François Bayrou is niet optimistisch over zijn kansen in de vertrouwensstemming maandagmiddag in het parlement waarmee de oppositie zijn begrotingsvoorstellen en zijn regering wil wegstemmen. "Er zijn ergere dingen in het leven dan premier zijn en de regering te zien vallen", zei hij zondag volgens Franse media.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Strategische Zaken, Ron Dermer, gaat volgens de Israëlische publieke omroep deze week in gesprek met de Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Asaad al-Shaibani. De twee hebben al gesproken om te komen tot een veiligheidsakkoord. Volgens de nieuwszender KAN ontmoeten ze elkaar binnenkort op aandringen van de Amerikaanse gezant Thomas Barrack. Het gesprek zou vooral gaan over etnische spanningen in het zuiden van Syrië waar Israël zich militair mee bemoeit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om samen met de EU de economische druk op Rusland op te voeren. Dat zei minister van Financiën Scott Bessent bij NBC News. Hij legde uit dat dit de Russische president Vladimir Poetin kan dwingen te onderhandelen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer 70.000 mensen hebben in Brussel deelgenomen aan een protestmars voor de Palestijnse zaak en tegen "het Israëlisch-Amerikaanse plan voor etnische zuivering van Gaza". Dit schat de politie van de Belgische hoofdstad. Deelnemende organisaties spreken van meer dan 110.000 demonstranten.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat het opnieuw een aanval heeft uitgevoerd op de Droezjba-oliepijpleiding in Rusland, die wordt gebruikt om Hongarije en Slowakije te bevoorraden. De Oekraïense topmilitair Robert Brovdi stelde op Telegram dat daarbij veel schade is aangericht.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben dit weekend bijna negenhonderd arrestaties verricht bij een steunprotest voor Palestine Action in Londen. De politie meldt de arrestatie van 857 mensen voor het steunen van een verboden organisatie en nog eens 33 mensen voor andere strafbare feiten, zoals het belagen van agenten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese leiders hebben kritiek op Rusland geuit na een enorme aanval op Oekraïne. Dit was volgens Kyiv de grootste luchtaanval sinds het begin van de oorlog. Het Kremlin "bespot opnieuw de diplomatie", stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
10 uur geleden