Trump waarschuwt Georgia voor versoepelen coronamaatregelen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is het er niet mee eens dat de staat Georgia bepaalde coronamaatregelen versoepelt om de economie weer op gang te brengen. Dat zei Trump woensdag (lokale tijd) op een persconferentie.
"Ik denk dat het te vroeg is", stelde Trump over het besluit. "Ze kunnen nog ietsje langer wachten, een klein beetje nog. Want veiligheid moet vooropstaan."
De Republikeinse gouverneur Brian Kemp van Georgia laat bepaalde zaken in de staat zoals schoonheidssalons, bioscopen en sportscholen op korte termijn weer open gaan, mogelijk al deze vrijdag, ondanks waarschuwingen dat een te vroege versoepeling van de maatregelen kan leiden tot een tweede golf van besmettingen met het coronavirus. Het besluit is "gedreven door data en begeleid door gezondheidsfunctionarissen", reageerde Kemp op de kritiek van Trump.
Meerdere Republikeinse gouverneurs van zuidelijke staten in de VS willen binnen afzienbare tijd hun economie weer opstarten. Ook gouverneur Henry McMaster van de staat South Carolina maakte onlangs bekend de maatregelen binnenkort te gaan versoepelen.
In Wisconsin, Michigan en andere staten hebben demonstranten geëist dat bedrijven weer open mogen. Republikeinse politici in de staat Wisconsin daagden Democratische gouverneur Tony Evers dinsdag voor de rechter, om te forceren dat de economie in de staat heropend wordt.
Vorige week maakte Trump richtlijnen bekend voor het heropenen van de economie in de VS. Hij wil dat de staten in drie fases de maatregelen opheffen, te beginnen met de staten waarin het coronavirus nauwelijks heeft toegeslagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
30 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
4 uur geleden