Trump waarschuwt dat Iran snel 'betekenisvolle deal' moet sluiten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."
"Nu is het moment voor Iran om zich bij ons aan te sluiten", benadrukte de president. "Ze kunnen de stabiliteit van de hele regio niet langer blijven bedreigen." De gesprekken tussen Iran en de VS over het Iraanse nucleaire programma zijn vastgelopen. Iran zou deze week met een schriftelijk voorstel zijn gekomen om uit de impasse te komen, meldde persbureau Reuters woensdag.
Trump dreigde meermaals met militaire actie als er geen deal komt. Volgens Amerikaanse media zijn de strijdkrachten in staat dit weekend al Iran aan te vallen. Trump zou hier alleen nog geen beslissing over hebben genomen.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
3 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
5 uur geleden