Trump waarschuwt: celstraf kan breekpunt zijn voor aanhangers
NEW YORK (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat hem naar de gevangenis sturen een "breekpunt" kan zijn voor zijn aanhangers.
In een interview op Fox News, erkende Trump de mogelijkheid van gevangenisstraf of huisarrest na zijn historische strafrechtelijke veroordeling in een zwijggeldproces. 'Ik zou het prima vinden", zei Trump, "maar ik denk dat het publiek moeite zou hebben het te accepteren. Je weet dat er op een gegeven moment een breekpunt is."
Veel mensen in de VS vreesden al voor Trumps recente veroordeling burgerlijke onrust en politieke intimidatie in aanloop naar de verkiezingen in november. Aanhangers van Trump bestormden op 6 januari 2021 het Amerikaanse Capitool nadat hij een vurige toespraak had gehouden waarin hij de menigte opriep om "te vechten als de hel".
De uitspraak van Trumps vonnis in de zwijggeldzaak is vastgesteld op 11 juli, enkele dagen voor de Republikeinse conventie waarin Trump formeel presidentskandidaat van de partij wordt.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Er zijn vooralsnog geen verdere details bekend.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.
7 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
11 uur geleden