Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft zaterdag luchtaanvallen laten uitvoeren op IS-doelen in Somalië. Dat zei de Amerikaanse president via zijn berichtendienst Truth Social. Volgens Trump zijn bij de aanvallen "vele terroristen" om het leven gekomen.

"Vanochtend heb ik nauwkeurige militaire luchtaanvallen bevolen op een hooggeplaatste planner van IS-aanvallen en andere terroristen die hij rekruteerde en leidde in Somalië. Deze moordenaars, die we verstopt in grotten vonden, bedreigden de Verenigde Staten en onze bondgenoten", aldus Trump. "De aanvallen hebben de grotten waarin ze leefden verwoest zonder, op enige manier, burgers te schaden."

Volgens Trump hadden de VS de planner al jaren als doelwit, maar handelden zijn voorganger Joe Biden "en zijn handlangers" niet snel genoeg "om de klus te klaren".

Golis-bergen

"Ik deed dat wel", aldus Trump. "De boodschap aan IS en alle anderen die Amerikanen willen aanvallen is dat we je zullen vinden en zullen doden."

Volgens de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vonden de aanvallen plaats in de Golis-bergen, in de autonome regio Puntland in het noorden van Somalië. Het ging om een gecoördineerde actie met de Somalische regering, aldus Hegseth. Het kantoor van de Somalische president Hassan Sheikh bevestigde zaterdag door de VS te zijn geïnformeerd.

Meer uit Buitenland

Taskforce Musk wil toegang tot belastinginformatie Amerikanen

WASHINGTON (ANP) - De taskforce Department of Government Efficiency (DOGE) van Elon Musk heeft toegang gevraagd tot het zwaar beveiligde IRS-datasysteem dat de persoonlijke belastinginformatie van miljoenen Amerikanen bewaart, vertellen bronnen aan Amerikaanse media.

1 uur geleden
Trump: ontmoeting met Poetin mogelijk 'heel snel'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij mogelijk "heel snel" de Russische president Vladimir Poetin zal treffen. "Er is nog geen moment vastgesteld, maar het zou heel snel kunnen zijn", zei Trump tegen verslaggevers toen hij gevraagd werd naar een update over een mogelijke aanstaande ontmoeting.

5 uur geleden
Krant: gesprekken over Oekraïne beginnen dinsdag in Riyad

MOSKOU (ANP/RTR) - Gesprekken over de oorlog in Oekraïne met deelname van een Russische delegatie vinden naar verwachting vanaf dinsdag plaats in de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de Russische krant Kommersant op basis van anonieme bronnen.

6 uur geleden
Films Conclave en The Brutalist winnen meeste BAFTA's

LONDEN (ANP) - Conclave en The Brutalist hebben zondagavond de meeste prijzen gewonnen tijdens de 78e uitreiking van de BAFTA Film Awards, de belangrijkste Britse filmprijzen. De films wonnen in de Royal Festival Hall in Londen elk vier beeldjes.

8 uur geleden
Rubio: Oekraïne en Europa moeten bij echte onderhandelingen zijn

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio vindt het essentieel dat zowel Oekraïne als de Europeanen bij daadwerkelijke vredesonderhandelingen met Rusland worden betrokken. Rubio reist zondag naar Saudi-Arabië voor gesprekken met een Russische delegatie over een route naar vrede. Aan die gesprekken nemen Oekraïne en Europese landen niet deel.

9 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël overlegt maandag over vervolg bestand

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt maandag bijeen om te praten over de tweede fase van het bestand met Hamas. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Ook vliegt een Israëlische delegatie naar Caïro voor onderhandelingen.

12 uur geleden
VS-gezant naar Saudi-Arabië voor vredesgesprekken Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Witte Huis-gezant voor het Midden-Oosten Steve Witkoff reist zondag met nationaal veiligheidsadviseur Mike Waltz naar Saudi-Arabië voor gesprekken met een Russische delegatie over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dat zei Witkoff zondag tegen Fox News.

12 uur geleden