Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft zaterdag luchtaanvallen laten uitvoeren op IS-doelen in Somalië. Dat zei de Amerikaanse president via zijn berichtendienst Truth Social. Volgens Trump zijn bij de aanvallen "vele terroristen" om het leven gekomen.

"Vanochtend heb ik nauwkeurige militaire luchtaanvallen bevolen op een hooggeplaatste planner van IS-aanvallen en andere terroristen die hij rekruteerde en leidde in Somalië. Deze moordenaars, die we verstopt in grotten vonden, bedreigden de Verenigde Staten en onze bondgenoten", aldus Trump. "De aanvallen hebben de grotten waarin ze leefden verwoest zonder, op enige manier, burgers te schaden."

Volgens Trump hadden de VS de planner al jaren als doelwit, maar handelden zijn voorganger Joe Biden "en zijn handlangers" niet snel genoeg "om de klus te klaren".

Golis-bergen

"Ik deed dat wel", aldus Trump. "De boodschap aan IS en alle anderen die Amerikanen willen aanvallen is dat we je zullen vinden en zullen doden."

Volgens de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vonden de aanvallen plaats in de Golis-bergen, in de autonome regio Puntland in het noorden van Somalië. Het ging om een gecoördineerde actie met de Somalische regering, aldus Hegseth. Het kantoor van de Somalische president Hassan Sheikh bevestigde zaterdag door de VS te zijn geïnformeerd.

Meer uit Buitenland

Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

34 minuten geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

49 minuten geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

2 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

6 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

8 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

10 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

10 uur geleden