Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft zaterdag luchtaanvallen laten uitvoeren op IS-doelen in Somalië. Dat zei de Amerikaanse president via zijn berichtendienst Truth Social. Volgens Trump zijn bij de aanvallen "vele terroristen" om het leven gekomen.

"Vanochtend heb ik nauwkeurige militaire luchtaanvallen bevolen op een hooggeplaatste planner van IS-aanvallen en andere terroristen die hij rekruteerde en leidde in Somalië. Deze moordenaars, die we verstopt in grotten vonden, bedreigden de Verenigde Staten en onze bondgenoten", aldus Trump. "De aanvallen hebben de grotten waarin ze leefden verwoest zonder, op enige manier, burgers te schaden."

Volgens Trump hadden de VS de planner al jaren als doelwit, maar handelden zijn voorganger Joe Biden "en zijn handlangers" niet snel genoeg "om de klus te klaren".

Golis-bergen

"Ik deed dat wel", aldus Trump. "De boodschap aan IS en alle anderen die Amerikanen willen aanvallen is dat we je zullen vinden en zullen doden."

Volgens de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vonden de aanvallen plaats in de Golis-bergen, in de autonome regio Puntland in het noorden van Somalië. Het ging om een gecoördineerde actie met de Somalische regering, aldus Hegseth. Het kantoor van de Somalische president Hassan Sheikh bevestigde zaterdag door de VS te zijn geïnformeerd.

Meer uit Buitenland

Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

5 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

5 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

5 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

8 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

10 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

16 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

17 uur geleden