Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

Trump: VS voeren luchtaanvallen uit op IS-doelen in Somalië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft zaterdag luchtaanvallen laten uitvoeren op IS-doelen in Somalië. Dat zei de Amerikaanse president via zijn berichtendienst Truth Social. Volgens Trump zijn bij de aanvallen "vele terroristen" om het leven gekomen.

"Vanochtend heb ik nauwkeurige militaire luchtaanvallen bevolen op een hooggeplaatste planner van IS-aanvallen en andere terroristen die hij rekruteerde en leidde in Somalië. Deze moordenaars, die we verstopt in grotten vonden, bedreigden de Verenigde Staten en onze bondgenoten", aldus Trump. "De aanvallen hebben de grotten waarin ze leefden verwoest zonder, op enige manier, burgers te schaden."

Volgens Trump hadden de VS de planner al jaren als doelwit, maar handelden zijn voorganger Joe Biden "en zijn handlangers" niet snel genoeg "om de klus te klaren".

Golis-bergen

"Ik deed dat wel", aldus Trump. "De boodschap aan IS en alle anderen die Amerikanen willen aanvallen is dat we je zullen vinden en zullen doden."

Volgens de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vonden de aanvallen plaats in de Golis-bergen, in de autonome regio Puntland in het noorden van Somalië. Het ging om een gecoördineerde actie met de Somalische regering, aldus Hegseth. Het kantoor van de Somalische president Hassan Sheikh bevestigde zaterdag door de VS te zijn geïnformeerd.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

55 minuten geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

1 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

2 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

3 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

3 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

3 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

4 uur geleden